Bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte bekçi alımı sonuçlarının açıklanacağı tarih

Bekçilik sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, sınava katılım sağlayan birçok bekçi adayı tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya başladı. 20 Ocak tarihinde gerçekleşen bekçi alımı sınavının sonuçları için, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından tarih belirlendi. Peki, bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte bekçi alımı sonuçlarının açıklanacağı tarih.

Yayınlanma Tarihi: 27.01.2021 13:05
Değiştirme Tarihi: 27.01.2021 13:05
Bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte bekçi alımı sonuçlarının açıklanacağı tarih

Bekçilik sınavı soru ve cevaplarının yayınlanmasının ardından, bekçi olma hayali kuran birçok vatandaşın gözü kulağı sonuçların açıklanacağı zamana çevrildi. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuru sonrasında, bekçilik sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Peki, bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte bekçi alımı sonuçlarının açıklanacağı tarih.

BEKÇİ ALIMI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bekçilik sınav sonuçları 15 Şubat tarihinde açıklanacak. Adaylar sonuçlarına https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden ulaşabilecekler. Sınav sonuçlarına yapılacak itirazlar 17 Şubat 2021 tarihi saat 17.00’a kadar aynı usullerle yapılacaktır.

SORULAR VE CEVAPLAR YAYIMLANDI

2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavının soru ve cevapları açıklandı.

SINAV SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

20 Ocak 2021 tarihinde yapılan 2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavına katılan adaylar, Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesi http://www.meb.gov.tr  ya da http://www.odsgm.meb.gov.tr adresinde yayımlanan sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itiraz dilekçelerini 26 Ocak 2021 tarihi saat 17.00’a kadar şahsen veya faks (0 312 462 87 29) ile POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞINA ulaştırdılar.

 İtirazlara ilişkin değerlendirme sonuçları 01 Şubat 2021 tarihinde adaylara dilekçelerinde belirtecekleri irtibat numaraları ile bildirilecektir.

Adaylar, itiraz başvurularını MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL (yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu/ATM işlem fişi ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır.