Bedelli askerlik yerleri belli oldu | İşte e-Devlet bedelli askerlik yerleri kura sonuçları sorgulama ekranı

Milli Savunma Bakanlığı, pek çok kişinin merakla beklediği Askerlik ve Bedelli Askerlik yerlerini açıkladı. MSB ASAL duyurusuna göre, hem bedelli askerlik yapacak olan adayların, hem de Ocak/Şubat/Mart döneminde askere gidecek yedek subay, yedek astsubay ve erbaş ile erlerin de sınıflandırma sonucu belli oldu. 2021 bedelli askerlik yerleri, MSB ASAL askerlik yeri kura sonuçları e-Devlet ekranı... 

Yayınlanma Tarihi: 22.01.2021 11:16
Değiştirme Tarihi: 22.01.2021 11:16
Bedelli askerlik yerleri belli oldu | İşte e-Devlet bedelli askerlik yerleri kura sonuçları sorgulama ekranı

Pek çok kişinin merak ettiği 2021 bedelli askerlik yerleri belli oldu. MSB, yaptığı açıklama ile Bedelli askerlik yerlerini duyurdu. Milli Savunma Bakanlığı'nın açıklamasında, yalnızca bedelli askerlik yerleri değil, Ocak/Şubat/Mart döneminde sevke tabi tutulacak yedek subay, yedek astsubay ve erbaş ile erlerin sınıflandırma sonucu da açıklandı. Bu açıklamanın ardından e-Devlet üzerinden askerlik yerini öğrenmek isteyen kişiler, e-Devlet askerlik yeri ve sınıflandırma sonucu sorgulama ekranına giriş yapmaya çalıştı. İşte, E Devlet bedelli askerlik, askerlik yerleri, ASAL sınıflandırma sonuç ekranı. 

Askerlik görevini bedelli olarak yapacak olan adayların meraklı bekleyişi sürüyordu. MSB'nin yaptığı askerlik yeri açıklamasıyla bu bekleyiş de sona erdi. 2021 bedelli askerlik yerini öğrenmek isteyen pek çok kişi, celp ve sevk tarihlerini de merak ediyordu. 

Son dakika açıklamasına göre, 2021 bedelli askerlik yerleri ve Ocak/Şubat/Mart celbi sınıflandırma sonucu belli oldu. MSB tarafından askerlik yerleri hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Ocak/Şubat/Mart 2021 Döneminde Sevke Tabi Yedek Subay, Yedek Astsubay, Erbaş/Erler İle 2021 Yılında Bedelli Askerlik Statüsünde Silahaltına Alınacak Yükümlülerin Sınıflandırma Sonuçları E-Devlet ve As.Ş.Bşk.lıklarından Açıklanmıştır.

BEDELLİ ASKERLİK YERLERİ 2021 | BEDELLİ ASKERLİK YERLERİ ÖĞREN

MSB'nin açıklaması ardından, vatani görevini yapmak için hazırlıklarını sürdüren on binlerce aday, bedelli askerlik yerleri ve sınıflandırma sonuçları sorgulama ekranı için internet üzerinden aramalarını yoğunlaştırdı. 

Bedelli askerlik yerleri sorgulama yapmanız için e-Devlet ekranına giriş sağlamanız gerekiyor.

İşte, MSB ASAL ve e-Devlet ile bedelli askerlik yerleri sonuçları ve Şubat celp dönemi sevk tarihleri sorgulama ekranı...

BEDELLİ ASKERLİK YERLERİ İÇİN TIKLA

BEDELLİ ASKERLİK YERLERİ NASIL VE NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Askerlik yerlerini öğrenmek için e-Devlet ekranına giriş yapmanız gerekiyor.

MSB'den yapılan açıklamada, "Ocak/Şubat/Mart 2021 Döneminde Sevke Tabi Yedek Subay, Yedek Astsubay, Erbaş/Erler İle 2021 Yılında Bedelli Askerlik Statüsünde Silahaltına Alınacak Yükümlülerin Sınıflandırma Sonuçları E-Devlet ve As.Ş.Bşk.lıklarından Açıklanmıştır." ifadesine yer verildi.