'Bedelli platformu' Başbakan'dan randevu istiyor

'Bedelli platformu' Başbakan'dan randevu istiyor
Yayınlanma Tarihi: 02.08.2014 20:56 | Değiştirme Tarihi: 02.08.2014 21:20

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra bedeli askerlik konusunun tekrar değerlendirilebileceği yönündeki açıklamaları ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın da Bedelli Askerliğe yeşil ışık yakması gençleri harekete geçirdi.

Bedelli Askerlik Platformu adına 31 Temmuz'da Milli Savunma Bakanı'nın danışmanına randevu taleplerini ilettiklerini belirten Ali Deniz, "Yaptırdığımız çalışmaları sunmak ve beklentinin ne denli büyük olduğunu anlatmak istiyoruz. İçinde bulunduğumuz durumu, yaşadığımız sıkıntılarımızı ve taleplerimizi iletmek istiyoruz. AK Parti'nin iktidarda bulunduğu süre içerisinde farklı talepleri olan platformlar ile görüştüğünü ve sorunlara çözüm getirildiğini biliyoruz. Sizlerin vasıtasıyla Sayın Bakanımıza buradanda seslenmiş olalım, yüzbinleri temsilen randevu talebimize olumlu yanıt bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Haber ile ilgili metin girin!. "İhtiyaç varsa düzenleme yapılır"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra bedeli askerlik konusunun tekrar değerlendirilebileceği yönündeki sözleri hatırlatılan Bakan Yılmaz şöyle dedi: 'Sayın başbakanımızın bu sözüne ne bir kelime ekleyecek, ne de bir kelime çıkaracak durumum var. Sayın Başbakanım şunu söyledi. Yeni bir seçim yapılıyor. Seçimden sonra Cumhurbaşkanımız seçilecek. Cumhurbaşkanı aynı zamanda Silahlı Kuvvetlerin de Başkomutanı durumunda. Dolayısıyla başkomutan da şunu söyledi. 'Biz yeni dönemde milletin taleplerine bakar, inceler değerlendiririz. Ve bu doğrultuda bir bedelliye ihtiyaç var mı yok mu değerlendiririz. Onun üzerine ihtiyaç varsa böyle bir düzenleme yapılır. İhtiyaç yoksa bir düzenleme yapılmaz'. Biz de inşallah yeni Cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra bu yolda yapılacak bir değerlendirme çalışmasının sonucunu bekliyoruz.'