Bebeğini jietle kesip çamaşır suyu enjekte etmişti: Kan donduran olayda mektup detayı ortaya çıktı

Gelen son dakika haberine göre İstanbul Avcılar'da 1.5 yaşındaki öz kızı Eylül Mira'ya korkunç işkencelerde bulunan, vücudunun farklı yerlerini jiletle kesip çamaşır suyu ve sıvı sabun enjekte eden 28 yaşındaki tutukla anne Ezgi Korucu'nun cezai ehliyeti tam çıktı. Cezaevinden ailesine mektup yazan Ezgi Korucu'nun yazdıklarını okuyan Mahkeme Başkanı, mektupta geçen ifadeleri sordu. 

Yayınlanma Tarihi: 27.11.2020 16:29
Değiştirme Tarihi: 27.11.2020 16:29
Bebeğini jietle kesip çamaşır suyu enjekte etmişti: Kan donduran olayda mektup detayı ortaya çıktı

Tutuklu bulunan anne Ezgi Korucu, SEGBİS ile duruşmaya katıldı. Duruşmaya ayrıca, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Avukatı Büşra Öztürk ve sanık avukatları da katıldı. 

Mahkeme Başkanı Mehmet Faik Saban, Adli Tıp Kurumu 1. İhtisas Dairesi'nden gelen rapora göre sanık Korucu'nun cezai sorumluluğunun tam olduğunu açıkladı.  Adli Tıp Kurumu hazırladığı diğer raporunda ise mağdur bebeğin organlarından birinin işlevinin sürekli zayıfladığı ve travmatik olduğunu belirtti. 

"BEN KÖTÜ BİR ANNE DEĞİLİM HAKKINIZI HELAL EDİN"

Mahkeme Başkanı Saban, sanık Korucu'nun cezaevinden ailesine mektuplar yazdığını belirterek, duruşmada mektuplarda geçen ifadeleri okudu. Sanık, Eylül Mira bebeğe hitaben yazdığı mektupta "Senden ve kardeşlerinden özür diliyorum. Eylül ne olur beni affet. Ben kötü bir anne değilim. Haklarınızı helal edin" şeklinde ifadelerini kullandı. Mahkeme Başkanı Saban, sanığa mektubun anlamını sordu. Sanık da , "Çocuklar küçük yaşta yalnız kaldı. Bu nedenle mektup yazdım, beni yanlış bilmemeleri için yazdım" dedi. Sanık eşi Eray Korucu'ya yazdığı mektupta da "Beni evlatlarımın önünde kötülemediğin için çok sağ ol. Biz iyi kötü 13 yılı bitirdik" şeklinde yazı yazarken kayınvalidesine yazdığı mektupta da "Ben yaptığım hatanın bedelini 19 ay çocuklardan uzak kalarak ödedim" ifadesini kullandı. 

"YAPMADIĞIM BİR ŞEYİ YAPTIM GİBİ SÖYLEDİM"

Sanık bu mektupla da ilgili "Yapmadığım bir şeyi yaptım gibi söyledim. Eylül'e yazdığım mektupta da, Eylül cezaevine geldiğinde beni utandırdı, sarıldı ve öptü. Uzun zamandır çocuğumu görmüyordum. Çocuğum geldiği için öyle yazdım. Çocuk küçük yaşta annesini kötü bilmeyip bana sevgi gösterdiği için böyle dedim" diye konuştu.

"İÇERİ GİRMEYİ KURTULUŞ YOLU BULDU"

Sanık avukatı ise, "Mektuplarda da belirtildiği gibi yaşadığı hayat nedeniyle müvekkil içeri girmeyi kurtuluş yolu buldu. Bunu ilk duruşmada da söyledi. Anne emniyetteki ifadesinde 3 aylıktan 12 aylığa kadar çocuğu öldürmeye çalıştığını ifade etmiş. Bu kadın daha önce 2 çocuk büyütmüş, böyle olsa diğer çocuklara da zarar verirdi. Adli Tıp Kurumu raporlarında çocuğun bedeninde böyle sıvılar yok. Çocuğun doğuştan gelen rahatsızlığı var" diyerek sanığın tahliyesini talep etti.

SANIĞIN TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINA KARAR VERİLDİ 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı vekili Öztürk ise "Sanığın yazdığı mektuplarda vicdan azabı çektiği görülmektedir. Tutukluluk halinin devamını talep ediyoruz" dedi. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Kaynak: DHA