Bebeğini çıplak halde boş arsaya bırakıp ölümüne neden olan cani annenin ifadesi ortaya çıktı

Sivas kent merkezinde çıplak halde boş arsaya bırakılan erkek bebek, soğuk hava nedeniyle hipotermiye girerek kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olay sonrası gözaltına alınan annenin de ifadesine ulaşıldı. İsminin Nebile G. olduğu öğrenilen kadın, ilk ifadesinde bebeğin boşanma aşamasındaki eşi Erdoğan G.'den olduğunu, tepki göreceğini düşündüğü için arsaya bıraktığını belirtti.

Yayınlanma Tarihi: 25.11.2020 14:47
Değiştirme Tarihi: 25.11.2020 14:47
Bebeğini çıplak halde boş arsaya bırakıp ölümüne neden olan cani annenin ifadesi ortaya çıktı

Erkek bebek, dün sabah saatlerinde Sivas kent merkezinde boş bir arsada çıplak halde bulundu. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan bebek, ambulansla Cumhuriyet Üniversitesi'ne kaldırıldı. Hipotermiye girdiği belirlenen bebek, hayata tutunamadı. 

Polis ekipleri bebeği arsaya bırakan kadını çevredeki güvenlik kameralarını inceleyerek kısa sürede tespit etti. Bebeği arsaya bırakan kişinin Nebile G. (35) olduğu belirlendi.

'TEPKİLERDEN KORKTUĞUM İÇİN BIRAKTIM'

Hayatını kaybeden bebek hastane morguna kaldırıldı. Otopsi işlemi tamamlanan bebeğin savcı tarafından defin için kimseye teslim edilmemesi talimatı verildi. Bebeğin başka birinden olma ihtimali üzerine savcılık DNA testi istedi. Yapılacak olan testin ardından bebeğin defnedileceği öğrenildi.

Nebile G.'nin 2 kez evlilik yaptığı ve 2 kız çocuk sahibi olduğu öğrenildi. Nebile G.'nin 2'nci eşi Erdoğan G. (56) ile boşanma aşamasında olduğu öğrenildi. Nebile G., gözaltına alındıktan sonra ilk ifadesinde bebeğin boşanma aşamasında olan Erdoğan G.'den olduğunu, tepkilerden korktuğu için bebeği arsaya bıraktığını söyledi. Evde kendi başına doğum yaptığı öğrenilen Nebile G. Numune Hastanesi Kadın Doğum Servisinde tedaviye alındı. Hastanedeki tedavisinin tamamlanmasından sonra Nebile G. resmi işlemleri yapılarak adliyeye sevk edilecek.

Kaynak: DHA