Bebeğin yakılmasını kutladılar!

Bebeğin yakılmasını kutladılar!

İsrailli bir grubun, Duma’da kundaklama sonucu 18 aylık Filistinli bebeğin öldürülmesini dans ederek kutladıklarına dair görüntüler ortaya çıktı.

Temmuz ayında, Batı Şeria’da Yahudi yerleşimcilerin Duma köyünde gerçekleştirdikleri saldırıda 18 aylık Ali Said Devabişe adlı bir bebek hayatını kaybetmişti.

İsrail’in Kanal 10 kanalında yayınlanan görüntülerde ise, bir düğün töreni sırasında ellerinde Ali Said’in fotoğrafını taşıyan grubun bebeğin öldürülmesini dans ederek kutladığı görülüyor.

Ellerinde silahlar, bıçaklar ve molotofkokteylleri taşıyan grubun, 18 aylık bebeğin evini kundaklayan Yahudi yerleşimcilerin arkadaşları olduğu belirtiliyor.

Netenyahu'dan kınama

Görüntülerin İsrail’de yayınlanmasının ardından İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da olayı kınadı. Netanyahu tarafından yapılan açıklamada, “Yayınlanan şok edici görüntüler İsrail toplumunun ve devletinin karşı karşıya kaldığı tehlikeyi gözler önüne seriyor. Hukuku reddedenleri kabul edemeyiz. Bu görüntüler, İsrail Güvenlik Ajansı’na ne kadar ihtiyacımız olduğunu sözler önüne seriyor” denildi.

Görüntülenme : 394 Güncelleme Tarihi: 24/12/2015 15:00:33
Yayınlanma Tarihi: 24/12/2015 14:18:56

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin