Bayram tatili kaç gün oldu? Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'nin beklediği açıklamayı yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, tüm Türkiye'nin merak ettiği, 'Kurban Bayramı tatili kaç gün oldu?' sorusuna yanıt verdi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları...

Yayınlanma Tarihi: 12.07.2021 19:44
Değiştirme Tarihi: 12.07.2021 19:50
Bayram tatili kaç gün oldu? Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'nin beklediği açıklamayı yaptı

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala, tatilin kaç gün olacağı merak ediliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada bayram tatiliyle ilgili kararın, kabine toplantısı ardından yapacağını belirtmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, merak edilen konuya açıklık getirdi.

Cumhurbaşkanı'nın açıklamasına göre, Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak. 

İŞTE ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARINDAN ÖNE ÇIKANLAR

Ankara-Niğde Otoyolu'nda sürücülerimiz artık otomobilleri ile yüzde 20, minibüs, yolcu otobüsü, kamyon ve tırlarıyla yüzde 40 indirimli seyahat edebilecek.

Karayolları Genel Müdürlüğümüzün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacaktır.

Kurban Bayramı günü inşallah 20 Temmuz'da KKTC'de olacağız. Perşembe gününden gidip cuma günü akşamı inşallah döneceğiz. Bayramın 1. gününü Kıbrıslı kardeşlerimizle geçireceğiz.

BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Ülkemizde de kurban bayramı için tüm kurumlarımız tedbirdedir. Bayram tatili vesilesiyle yola çıkacak tüm vatandaşlarımdan trafik kurallarına uymalarını, cumhurbaşkanları olarak rica ediyorum. 

Bilindiği gibi bayram arefesi olan pazartesi günü, yarım gün. Bayramın ilk gününden son gününe kadar olan salıdan cumaya kadar ise tam gün tatildir. 

Kabine toplantısında yaptığımız istişarede pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirleme kararı aldık. Vatandaşlarımı fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz pazartesi sabahına kadar sürecek bir tatile kavuşmuş oluyorlar.

15 temmuz zaten malum, bizim FETO terör hareketi sebebiyle, o günü tatil olarak ilan etmiştik. O gün itibariyle başlıyoruz ve süreç bu şekilde devam ederken, 16'sında herkes mesaisinde olabilecek. Bu kararın gerek bulundukları yerde kurbanlarını kesecek, gerek memleketlerien ziyarete gidecek, gerekse tatile gidecek vatandaşlarımız için hayırlı olmasını diliyorum.