Bayram ikramiyeleri ne zaman ayın kaçında ödenecek? İşte Bakan Bilgin tarafından açıklanan tarih

Bayram ikramiyeleri ne zaman ayın kaçında ödenecek sorusunun yanıtı, birçok emekli vatandaş ve yakınları tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan açıklama sonrasında, SSK ve Bağ-kur emeklilerinin Kurban Bayramı ikramiyelerini alacağı tarih belli oldu. Peki, bayram ikramiyeleri ne zaman ayın kaçında ödenecek? İşte ödemelerin yapılacağı tarih.

Yayınlanma Tarihi: 12.07.2021 09:41
Değiştirme Tarihi: 12.07.2021 09:41
Bayram ikramiyeleri ne zaman ayın kaçında ödenecek? İşte Bakan Bilgin tarafından açıklanan tarih

2021 Kurban Bayramı ikramiyelerinin hangi tarihlerde ödeneceğini merak eden binlerce emekli vatandaş, konuyla alakalı internet üzerinden sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. Yılın ikinci bayramı olan Kurban Bayramı öncesinde 1100 TL emekli ikramiyelerini alacakları tarihi araştıran emekliler, Bakan Bilgin tarafından yapılan açıklamalara göz atıyor. Peki, bayram ikramiyeleri ne zaman ayın kaçında ödenecek? İşte ödemelerin yapılacağı tarih.

BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyeleri 13-16 Temmuz'da ödenecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 13-16 Temmuz'da ödeneceğini bildirdi.

Yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 13-16 Temmuz'da ödeneceğini bildiren Bilgin, emekli ve hak sahiplerinin ikramiyeleri ile zamlı emekli aylıklarının SSK emeklileri için 13 ve 14 Temmuz'da; Bağ-Kur emeklileri için de 16 Temmuz'da hesaplara yatırılacağını belirtti.

Emekli Sandığı kapsamındaki vatandaşların ise temmuz ayı farkının, ağustos aylıklarının ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin 15 Temmuz'da birlikte ödeneceğini belirten Bilgin, "Ülke ekonomisinin kalkınmasına katkıda bulunan, üreten ve alın teri döken her bir emeklinin bayram ikramiyesinin hayırlı olmasını diliyorum. Emeklilerimizin ve ailelerinin bayramlarını şimdiden tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

SSK kapsamında aylık alanların zamlı 2021-Temmuz dönemi aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyeleri ödeme günleri ise şöyle:

"17, 18, 19, 20, 21 Temmuz olanların 13 Temmuz; 22, 23, 24, 25, 26 Temmuz olanların 14 Temmuz."