'Bayram boyunca radar cezası yok' emrine düzeltme geldi!

"Bayram boyunca radar cezası yok" emrine düzeltme geldi!

Kocaeli’de il emniyet müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğünce geçilen yeni bir emri yayınlayarak Kurban Bayramı tatili boyunca sürücülere radar cezasının kesilmeyeceğini duyurmuştu fakat kısa sürede bu emrin sehven yazıldığı ortaya çıktı.

Kocaeli’de il emniyet müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğünce geçilen yeni bir emri yayınlayarak, Kurban Bayramı tatili boyunca sürücülere cezasının kesilmeyeceği duyurulmuştu ama bu bu emrin sehven yazıldığı ortaya çıktı.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün emirini yayınlayarak Kurban Bayramı tatili boyunca sürücülere ceza kesilmeyeceğini duyurarak, yapılan kural ihlallerinin sözlü olarak uyarılmasını istendiğini ve sürücülere "Siz bu cezayı 15 Temmuz gecesi ödediniz. Hayırlı yolculuklar" denilerek, yardımcı olunmasını duyurmuştu.

Fakat bu olayın ardından Kocaeli Emniyeti tarafından yapılan ikinci açıklamada, yayınlanan emrin 'sehven yazıldığı' duyuruldu.

Trafik ekiplerine gönderilen bu ilk emirde, Kurban Bayramı tatili boyunca sürücülere Elektronik Denetleme Sistemi (EDS), Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES), Mobese ve radar aracılığıyla ceza kesilmemesi isteniliyor sürücülere yaptıkları kural ihlali ve cezasının sözlü olarak ifade edilmesi ve "Siz bu cezayı 15 Temmuz gecesi ödediniz. Hayırlı yolculuklar" denilerek, sürücülere kolaylık sağlanması isteniyordu.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü tarafından yayınlanan emir şöyle:

"Emniyet Genel Müdürlüğümüzden alınan emir doğrultusunda Kurban Bayramı tatilini kapsayan 10-18 Eylül tarihleri arasında vatandaşlarımıza denetim amaçlı EDS, TEDES, Mobese, radar ve benzeri şekilde herhangi bir ceza yazılmayacak, kural ihlali tespit edilen yol kullanıcılarına ihlal ettiği kural ve cezası hatırlatıldıktan sonra ’Siz bu cezayı 15 Temmuz gecesi ödediniz. Hayırlı yolculuklar" denilecektir."

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü yetkilileri bahsi geçen ilk emrin sehven yazıldığını kısa sürede düzeltildi.

Emniyet yetkililerince geçilen düzeltme şöyle;

"Yazıda belirtilen hususlar sehven ifade edilmiştir. Alınan talimattaki maksat vatandaşımıza tuzağa düşürecek şekilde değil, radar uygulamalarının ilgili yönerge hükümlerine uygun şekilde uyarıcı levha konulmak suretiyle devam edileceği, trafik kurallarını ihlal eden vatandaşlarımıza öncelikle uyarı ve bilgilendirme yöntemi uygulanarak, kural ihlallerinde ısrar devam eden sürücülere gerekli yasal cezai işlem uygulanmasına devam edilecektir"

Görüntülenme : 4149 Güncelleme Tarihi: 11/09/2016 09:54:13
Yayınlanma Tarihi: 11/09/2016 09:38:20

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin