Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Başkan Yarsuvat'tan tam not

Başkan Yarsuvat'tan tam not

Sarı-Kırmızılı kulübün patronu Duygun Yarsuvat, yabancı kararıyla ilgili projenin tamamını incelediğini belirterek, “Bu değişiklikle aslında Türk futbolcuların önü açılacak” dedi.

08.01.2015 05:34

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat,yaptığı özel açıklamada yabancı futbolcu sayısının serbest bırakılmasıyla birlikte Türk Futbolu’nun, özellikle Türk futbolcuların önünün açılacağını söyledi. Sarı-Kırmızılılar’ın 1 numarası, bu sürecin çok titizlikle yönetilmesi gerektiğine de değinerek, “Yabancı kısıtlamasının kalkması son derece faydalı olacaktır. Projenin tamamını inceledim ve iyi hazırlandığına, düşünülerek kurgulandığına kanaat getirdim. Yeni sistem aslında yabancı futbolcu serbestliği değil, yerli futbolcu yetiştirilmesi için imkan sağlanması anlamına geliyor. Artık Türk futbolcuları yurtdışı alternatiflerini daha fazla düşünecekler. Ülkemizi yurtdışında temsil ederlerken kendilerini de yetiştirecekler. Milli Takım’a da fayda sağlayacaktır bu sistem. Sadece bu süreci çok iyi yönetmek lazım, altyapıya önem vermek, seçici transferler yapmak gerek. İyi yönetilirse kısa zamanda sonuçlarını görürüz” diye konuştu.

Altyapıya önem veriyoruzGalatasaray’ın altyapıya önemverdiğini de sözlerine ekleyen Duygun Yarsuvat, “Altı halletmeden üste çıkmak peşinde sıkıntıları getirir. Galatasaray uzun yıllardır altyapısına en fazla önem veren takımlardan biri olmuştur ve bu artarak devam edecektir” dedi. fanatik
Yorumlar | 0
üye profil