Başından vuruldu: Mafya lideri Nadir Salifov'un Esenyurt'taki mezrı başında esrarengiz cinayet

İstanbul Esenyurt'ta 17 Ocak Pazar akşamı, sokağa çıkma kısıtlamasının bulunduğu saatlerde Lotu Quli lakaplı mafya lideri Nadir Salifov'un mezarında karşılaşan iki kişi arasında alacak verecek meselesi yüzünden kavga çıktı. Silahların konuştuğu kavgada 27 yaşındaki Azeri Ali Hashımov, başından vurularak hayatını kaybetti. Mafya babasının mezarı başında işlenen bu esrarengiz cinayetle ilgili yeni gelişmeler yaşandı...

Yayınlanma Tarihi: 19.01.2021 16:16
Değiştirme Tarihi: 19.01.2021 16:16
Başından vuruldu: Mafya lideri Nadir Salifov'un Esenyurt'taki mezrı başında esrarengiz cinayet

İstanbul'd 17 Ocak 2021 Pazar akşamı, Esenyurt'a bağlı Orhangazi Mahallesi Gülvadi Mezarlığı'nda korkunç bir cinayet işlendi. 

Sabah gazetesinde yer alan habere göre cinayet şu şekilde gerçekleşti: Ali Hashımov ile Azerbaycan uyruklu şüpheli Kenan I., Antalya'da öldürülen Lotu Quli lakaplı ünlü mafya lideri Nadir Salifov'un Esenyurt'ta bulunan mezarı başında karşılaştı. İkilinin arasında alacak verecek meselesi yüzünden bir husumet bulunuyordu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Aralarında tartışma çıktı ve tartışma büyüdü. Ali Hashimov, yanında silah getirmişti ve çıkarıp onu ateşledi. Kenan I., bileğinden yaralandı ve o anda Hashımov'un eline doğru hamle yaptı. Hashımov, ikili arasında yaşanan itişme sonucunda başından vurularak olay yerinde hayatını kaybetti.

Haber ile ilgili metin girin!.

EŞİ HASTANEYE GÖTÜRDÜ

Yaşanan olayın ardından Kenan I.'nın eşi Lale M. ve arkadaşı Aynur I., eşinin geç gelmesinden şüphelenerek Gülvadi Mezarlığı'na geldi. Kenan I.'nın silahla yaralandığını fark eden Lale M., eşini özel bir hastaneye götürdü. Hastanede bulunan polisler, durumdan şüphelenerek Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerine haber verdi.

Hastaneye gelen Cinayet Büro ekipleri Kenan I.'nın verdiği ifadeler doğrultusunda, olay yerine giderek Ali Hashımov'un cansız bedeniyle karşılaştı. Olay yerinde yapılan aramalar sonucunda ise kavgada kullanıldığı değerlendirilen bir silah ele geçirildi.

3 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Yaşanan olayın ardından çalışma başlatan polis hastaneye tedaviye gelen Kenan I.'yı ve yanında bulunan eşi Lale M. ile arkadaşı Aynur I.'yı gözaltına aldı. Şüpheliler, Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından Büyükçekmece Adliyesi'ne sevk edildi.