Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Terör örgütü IŞİD Başika'yı bombaladı

Türk askerlerinin bulunduğu Musul Başika'ya IŞİD saldırısı. Ağır yaralı asker var

16.12.2015 18:02

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'ne yakınlığı ile bilinen Rudaw haber sitesine göre IŞİD Musul'un Başika bölgesinde bulunan 'Sünni' güçlere ait bir karargah havan ile saldırdı. Rudaw saldırganların 50-60 havan topuyla karargahı bombaladığını, olayda 2 kişinin öldüğünü 6 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Haber ile ilgili metin girin!.

TRT Haber ise saldırıya müdahale eden Türk askerlerden 4'ünün hafif yaralandığını ve tahliye edildiklerini duyurdu. Yerel kaynaklar ise saldırıda yaralanan Türk askerlerden 1'inin durumunun ağır olduğunu öne sürdü.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yetkililer, saldırıya hedef olan karargahın Türk askerlerinin IŞİD'e karşı Irak güçlerine eğitim verdiği kamp olup olmadığı yönünde herhangi bir bilgi vermedi. Havan saldırısına Türk askerlerinin de karşılık verdiği belirtiliyor. Öte yandan bugün yine IŞİD, Musul'un Keske Bölgesinde Peşmerge güçlerine ait karargaha intihar saldırısı düzenledi. Buradaki saldırıda 6 IŞİD militanı  öldürüldü, 6 Peşmerge hayatını kaybetti

Haber ile ilgili metin girin!.

KRİZ ÇIKMIŞTI

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), iki yılı aşkın süredir Musul’un 32 kilometre kuzeyindeki Başika’da peşmerge güçleri ve diğer IŞİD karşıtı grupları eğitiyordu. Bu komando birliği ve tank gücünde ay başında yapılan nöbet değişimi, Ankara ile Bağdat arasında diplomatik kriz yaratmıştı.

Haber ile ilgili metin girin!.

IŞİD Keske bölgesinde intihar saldırısı düzenlendi

Öte yandan IŞİD'in Musul'un Keske Bölgesinde Peşmerge güçlerine ait karargaha intihar saldırısı düzenledi. Buradaki saldırıda 6 IŞİD teröristi öldürülürken 6 Peşmerge hayatını kaybetti.Irak'taki kaynaklarsa saldırı düzenlenen kampın Zelikan Kampı olduğunu duyurdu. Musul'un eski valisi Etil El Nüceyfi, bu kampın boşaltılması için acil koduyla emir verdi.

Başika'da yaralanan 4 asker Şırnak'a getirildi

Irak'ta Türk askerlerinin de konuşlandığı Başika Kampı'na IŞİD'in düzenlediği saldırıda yaralanan 4 Türk askeri helikopterle Şırnak'a getirilerek, Asker Hastanesi'nde tedavi altına alındı.Musul'un Başika bölgesinde bulunan kampa bugün IŞİD'li teröristler saldırı düzenlendi. Saldırıya Türk askeri birliğinden de obüslerle karşılık verildi. Saldırıda yaralanan 4 Türk askeri, hemen askeri bir helikopterle Şırnak'a getirildi. Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'na inen helikopterden alınan yaralı askerler Asker Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı. 

Yorumlar | 0
üye profil