Başı bedeninden ayrılmış vaziyette bulunmuştu! Duygu Çelikten'in annesinin cenazedeki sözleri yürek burktu

Türkiye, Duygu Çelikten cinayetini konuşuyor... 14 gün önce fatura yatırmak için evinden çıkan 30 yaşındaki 2 çocuk annesi Duygu Çelikten'in cansız bedeni, Antalya'da ormanlık alanda başı bedeninden ayrılmış vaziyette bulunmuştu. Korkunç bir cinayete kurban giden Duygu Çelikten, bugün toprağa verildi. Çelikten'in annesi Leyla Çelikten, ağıtlar yakarak son yolculuğuna uğurladığı kızı için, 'Katili yakalanana kadar bekleyeceğim, dimdik ayaktayım' dedi. İşte Duygu Çelikten cinayetiyle gelişmeler...

Yayınlanma Tarihi: 22.09.2020 14:17
Değiştirme Tarihi: 22.09.2020 14:17
Başı bedeninden ayrılmış vaziyette bulunmuştu! Duygu Çelikten'in annesinin cenazedeki sözleri yürek burktu

Türkiye'nin günlerdir konuştuğu Duygu Çelikten cinayeti Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde meydana geldi. 14 gün önce fatura yatırmak için evinden çıkan 2 çocuk annesi Duygu, kent merkezine gitti ve burada sevgilisi olduğu iddia edilen Veli Ü. ile görüştü. Veli Ü., 'Annem hastanede' diyerek Duygu'yu arabasına bindirdi. Sonrasında ikisinden de haber alınamad. 

Duygu Çelikten'i merak eden ailesi, kızları için kayıp başvurusunda bulundu. Hatta ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında bu olay uzun süre işlendi. 

Antalya Emniyet Müdürlüğü, önceki gün Duygu'nun cansız bedenini Kepez'deki bir ormanlık alanda buldu. Duygu Çelikten bedeni toprağa gömülü, üzeri de taşla kapatılmıştı. 

Üzeri taşla kapatılan, 30 santimetre derine gömülen kadının sırtında ve göğsünde derin bıçak izlerine rastlanırken, başının ise vücudundan ayrıldığı belirlendi. Geniş çaplı soruşturmanın sürdüğü olayla ilgili cinayetin tek şüphelisi olarak da Veli Ü. her yerde aranıyor. 

ANNENİN FERYADI YÜREK BURKTU

Mezar başında ağlayan Duygu Çelikten'in annesi Leyla Çelikten, ''Kızımı son bir kere görmem lazım. Yüzünü görmeden buradan ayrılmayacağım" diyerek gözyaşı döktü. Tabut anne Çelikten'in yanından omuzlar üzerinde taşınarak mezarlığa getirildi. Kızının yüzünü görmek için ayağa kalkmaya çalışan Çelikten'i, yakınları sakinleştirip, engel oldu. Anne Çelikten, oturduğu yerden gözyaşlarıyla kızının tabutunu uzaktan izlemekle yetindi. Cenazenin defnedilmesinin ardından kızının mezarı başına tekrar gelen Leyla Çelikten toprağa su döktü.

'VELİ Ü. BULUNANA KADAR DİMDİK AYAKTA DURACAĞIM'

Cinayet şüphelisi Veli Ü.'nün hala bulunamamasına tepki gösteren Leyla Çelikten, ''Kızımın katili Veli Ü. yakalanana kadar bekleyeceğim. O bulunacak ve gerektiği cezayı alacak. Kızımın kanı yerde kalmayacak. Veli Ü. bulunana kadar dimdik ayaktayım" dedi.

Duygu Çelikten'in mezarının başına dikilen, üzerinde adı yazılı olan tahtaya ise kırmızı yazma bağlandı.

DHA