Başbakan Erdoğan müjdeyi verdi

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te düzenlenen mitinde halka hitap etti.

Yayınlanma Tarihi: 07.08.2014 20:07
Değiştirme Tarihi: 07.08.2014 21:30
Başbakan Erdoğan müjdeyi verdi
Suriyeli sığınmacılar
Şu anda da zor şartlarda bulunan Suriyeli kardeşlerimize kucak açtık. Bu kalıcı bir durum değil, bu ilelebet devam edecek bir durum değil. İnşallah Suriye'de şartlar düzeldiğinde, Suriye'de o eli kanlı rejim gittiğinde buradaki kardeşlerimiz de şehirlerine, köylerine, evlerine geri dönecekler.

CHP, burada sığınanlar karşı merhametsiz bir tutum takınıyor. Monşer aday bölgemizdeki tüm meseleleri uzaktan izliyor. Monşer aday sadece dünyaya değil kendi ülkesine de yabancı.

İsrail'in Gazze'ye saldırıları

Gazze ateş altındayken bizim Gazze için sesimizi yükseltmemizden rahatsız oldular.
Pensilvanya'daki zat Gazze için taziye yayınlıyor, İsrail'e tek söz söylemiyor. Bunlara rağmen Gazze'nin sesi olmaya, Suriyeli mazlumların elini tutmaya devam edeceğiz.

"Hiç kimse mahalle baskısı yapamaz"

Biz büyük bir devletiz. Biz ekonomisiyle büyük bir devletiz. Tarihimizle, medeniyetimizle, ecdadımızla, vizyonumuzla büyük bir devletiz. Hiç kimse bize mahalle baskısı yapamaz. Biz hakkı savunurken hiç kimse bizi susturamaz. Artık hiç kimse hiçbir odak bu ülkeye istikamet çizemez, gündem dayatamaz, gündemini belirleyemez.
MHP reklam filminden rahatsız olmuş
CHP ile bu kadar ittifak yapanın sonu işte böyle olur. MHP'nin yol arkadaşı CHP. MHP'ye gönül vermiş arkadaşlarıma sesleniyorum. Pazar günü MHP'ye gereken dersi vereceğinize inanıyorum. Verin ki ibret alsınlar akıllarını başlarına toplasınlar.