Başbakan bu filmlerle tanıtıldı

Cumhurbaşkanlığı seçimi televizyon reklam kampanyasının birinci aşaması “Milletin Adamı” filmleriyle başladı.

Yayınlanma Tarihi: 04.08.2014 21:26
Değiştirme Tarihi: 04.08.2014 21:47
Başbakan bu filmlerle tanıtıldı

Cumhurbaşkanlığı seçimi televizyon reklam kampanyasının birinci aşaması “Milletin Adamı” filmleriyle başladı. 4 farklı versiyonu yapılan filmlerde, “Dünya Lideri Erdoğan, Türkiye Sevdalısı Erdoğan, Vicdanlı ve Şefkatli Erdoğan, Özgürlükçü ve Demokrat Erdoğan” temaları işlendi.
Dünya Lideri Erdoğan filmi, Erdoğan'ın dünyadan yaptığı seyahatler, devlet başkanlarıyla görüşmeleri, uluslararası toplantılarda yaptığı konuşmalarını anlattı.

Türkiye Sevdalısı Erdoğan filmi, Erdoğan'ın Türkiye’yi karış karış gezmesi, yaptığı icraatlar ve ülkesine duyduğu sevgiyi anlattı.

Vicdanlı ve Şefkatli Erdoğan filmi, Erdoğan'ın milletiyle kurduğu gönül bağını, hem Türkiye’de hem de dünyada mazlumlarla kurduğu samimi ilişkiyi anlattı.

Özgürlükçü ve Demokrat Erdoğan filmi, Erdoğan'ın yasaklarla mücadelesini, milletimizin önüne konan engelleri kaldırmasını ve demokrasi alanındaki reformlarını anlattı.

Televizyon kampanyasının ikinci aşamasında “Şimdi Cumhurbaşkanı Seçiyorum. Türkiye’nin Gücüne Güç Katıyorum” filmleri yer aldı. 18 farklı versiyonu yapılan filmlerde, Erdoğan'ın Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başbakan iken yaptığı icraatlara gerçek tanıklar üzerinden referans yapıldı. Filmlerin ana teması olarak Erdoğan’ın seçilerek geldiği her makamı dönüştürmesi, milletin ve Türkiye’nin hayallerini gerçekleştirmesi anlatıldı. Bu referanslardan yola çıkılarak Cumhurbaşkanı seçildiği takdirde bu makamda da büyük hizmetler yapacağı mesajı seçmene iletildi.

Televizyon kampanyasının son aşamasında “Cumhur Başkanını Seçiyor. Türkiye’nin Gücüne Güç Katıyor” filmi yer aldı. Filmin ana teması milletin ilk defa Cumhurbaşkanını seçmesi üzerinden kurgulandı. Cumhurbaşkanlığı forsu, halkın temsiliyle özdeşleştirildi. Forsta bulunan yıldızlar ve güneş Türkiye’nin her bölgesindeki insanlar tarafından taşınarak fors yeniden oluşturuldu ve Cumhurbaşkanlığı makamının sahibinin artık millet olduğu gösterildi.

Film son sahnesinde Erdoğan, milletle bir araya gelerek forstaki güneşi teslim aldı, güneşi forstaki yerine kendi elleriyle yerleştirdi. Erdoğan ayrıca, filmde Sezai Karakoç’un “Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine” şiirinin bir bölümünü seslendirdi.