Başbakan Erdoğan sahalara geri dönüyor

Başbakan Erdoğan sahalara geri dönüyor
Yayınlanma Tarihi: 23.07.2014 19:03 | Değiştirme Tarihi: 23.07.2014 19:23

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cumartesi günü Fatih Terim, Tanju Çolak, Rıdvan Dilmen gibi isimlerle 30 dakika top koşturacak...

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cumartesi günü Diyarbakır mitinginin ardından İstanbul'a dönerek, Başakşehir Futbol Kulübü’nün spor tesislerinin açılış törenine katılacak.Hürriyet'in haberine göre; organizasyonda futbol camiasından önemli isimler ile şu anda Süper Lig'de top koşturan yıldızlar, özel bir maç yapacak. Maçın en büyük sürprizi ise gençlik yıllarında amatör olarak futbol oynayan Başbakan Erdoğan olacak. Erdoğan da futbolcularla birlikte sahaya inerek 15’er dakikadan iki devre oynanacak maçta 30 dakika ter atacak.

Haber ile ilgili metin girin!.Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Tanju Çolak, Rıdvan Dilmen gibi isimlerin oynanacağı maçı Dünya Kupası’nda başarılı performansıyla göz dolduran Cüneyt Çakır’ın yönetebileceği öne sürüldü. Organizasyon için Süper Lig maçlarındaki kalitenin yakalanması için profesyonel bir hazırlık yapıldı. HD kalitesinde canlı yayınlanacak maçta 8 kamera, dünya kupasında kullanılan spider cam, slow motion ve Jimmy Jip kameralar kullanılacak. Maç ünlü bir spor spikeri tarafından anlatırken yine ünlü bir spor adamı tarafından yorumlanacak. Babası izin vermediErdoğan, 1969 yılında, 15 yaşındayken Camialtı Spor Kulübü’nden transfer teklifi alarak bu kulüpte daha önce sürdürdüğü spor etkinliklerine ilk büyük adımı attı. Erdoğan, daha sonra Camialtı Spor Kulübü’nden İ.E.T.T’ye transfer oldu. 1976 yılında İETT futbol takımı da İstanbul şampiyonu oldu. Sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olan ve sarı lacivertli kulüpte kongre üyeliği bulunan Erdoğan, bir sohbette kendisine Kaloperoviç döneminde (1976-78) Fenerbahçe’den teklif geldiğini, ama babasının rızası olmadığı için profesyonel futbola geçemediğini anlattı.