Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Başbakan Davutoğlu'ndan flaş açıklamalar!

Başbakan Davutoğlu'ndan flaş açıklamalar!

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Avustralya Başbakanı Abbot ortak basın toplantısı düzenledi.

22.04.2015 16:45

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Avustralya Başbakanı Tony Abbot ortak basın toplantısı düzenleyerek basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Abbot Türkiye'ye övgü dolu sözlerinin ardından "Bakın 10 yılda bir ekonomik mucize gerçekleşmiş. Birçok ülke Türkiye'yi kıskanıyor" dedi.

İşte Davutoğlu ve Abbot'un o açıklamaları:

Abbot: Türk halkına çok teşekkür ediyoruz

Abbot: Bizi çok sıcak karşıladılar. Türk halkının bize yaptıkları için teşekkür ediyoruz. Çanakkale'den bu yana 100 yıl geçti. Türkler ve Avustralyalılar savaştılar ama birbirilerine yardım ettiler. Türk halkına çok teşekkür ediyorum.

Davutoğlu: Her türlü işbirliğine hazırız

"Herkesin bilmesi gereken husus şu: DEAŞ,  herkesten daha çok veya terör örgütleri, herkesten daha çok Türkiye için risk  unsurudur. Türkiye, hiçbir yabancı savaşçıyı ne Türk topraklarında neSuriye  topraklarında görmek ister. Bu konuda her türlü işbirliğine hazırız."

"Türk halkı tarihte az görülen bir örnekle Suriyeli masumları bağrına basmıştır. Dolayısıyla Suriye'den Türkiye'ye girişlere kapıyı kapatamayız. Çünkü bunlar, Suriye rejiminden kaçan, kimyasal silahlardan kaçan, DEAŞ'tan kaçan masum insanlar. Dolayısıyla sınır kapatma şansımız yok."

1915 olayları

Tarihi bilmeden, araştırmadan, yapılacak siyasi baskılara kesinlikle taviz de vermeyiz, boyun da eğmeyiz. Bu konuda atılacak adımların üçüncü taraflarca dikkatli atılmasını ümit ediyoruz."

Yorumlar | 0
üye profil