Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Başbakan Davutoğlu'ndan Demirtaş'a tepki

Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP Eş Genel Başkanı'nın Rusya'da, 'Türkiye'nin Rus uçağını düşürmesi yanlıştı' açıklamasını ihanet olarak niteledi.

24.12.2015 13:21

Davutoğlu, ATO Congresium'da KOSGEB 4. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Töreni'nde konuştu. Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"KOSGEB'in bu yıl destekler için ayrılan bütçeyi  büyük oranda kullanmasından, hatta ek bütçe talebinde bulunmasından da büyük  mutluluk duyuyorum. Bütün bu bütçeler kullanılsın, ödenekler, ek bütçeyi de  inşallah tekrar tekrar vermeye hazırız."

Demirtaş'a tepki

 "HDP Eş Genel Başkanı'nın Rusya'da, 'Türkiye'nin  Rus uçağını düşürmesi yanlıştı' demesi tam bir rezalet ve tam bir ihanettir.  Böyle bir süreçte Rus uçakları masum Türkmenleri, masum Arapları, masum Kürtleri  Azez'de,Halep'te, İdlip'te, Bayırbucak'ta bombalarken koşa koşa Rusya'ya gidip  destek bildirmek açık bir şekilde bu millete ihanet etmektir. Bu açık bir  aymazlıktır."

CHP'li Eren Erdem'in sözleri

 Maalesef CHP Genel  Başkanı ve yönetimi açıkça bu ifadeleri kullanarak hainlik eden, iftira ederek  Türkiye'nin itibarını zedeleyen bu sözler karşısında yeterli tepkiyi  göstermediler. Aksine 'Biz bu milletvekilini yedirtmeyiz' dedi, Sayın  Kılıçdaroğlu. Bizim kimsenin milletvekilinin yedirilmesi gibi bir derdimiz yok.  Milletvekiliniz hayırlı uğurlu olsun size. Böyle milletvekili de size yakışır."

Yorumlar | 0
üye profil