Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Tarihi bir adım atacağız'

"Tarihi bir adım atacağız"

Başbakan Ahmet Davutoğlu İzmir'de STK temsilcilerine hitap etti.

24.05.2015 00:50

Davutoğlu, ''Yarın tarihi bir adım atacağız. Siyasi iradeyi İzmir'e taşımak üzere yarın Başbakanlığın İzmir ofisini açıyoruz'' dedi.

İşte Başbakan'ın açıklamalarından satır başları;

İzmir gerçekten zarif bir şehir, hayat tarzı anlamında rafine bir kültüre sahip. Büyükşehirler, önemli şehirler, gelenleri kendisine benzetirler ve yeniden şekillendirirler

'BAŞBAKANLIĞIN İZMİR OFİSİNİ AÇIYORUZ'

Yarın tarihi bir adım atacağız. Siyasi iradeyi İzmir'e taşımak üzere yarın Başbakanlığın İzmir ofisini açıyoruz. İzmir'de merkezi planlamanın, devletimizin, hükümetimizin İzmir'e verdiği önemi gösterecek şekilde... Bizzat ben Başbakan olarak sık sık İzmir'e geleceğim. Bir takım toplantıları İzmir'de yapacağım.

Allah aşkına eskiden karakola giden bir arkadaş şimdi işkenceyle karşılarışırım diye bir şey düşünüyor mu? Karakolları şeffaf hale kim getirdi. Şimdi Doğu'ya gidiyoruz meralar şenlenmiş sürüler çıkmış yaylalara, hayvancılık gelişiyor. Doksanlı yıllarda bunlar mümkün müydü?

Şimdi bizim Van'ı da İzmir kılmamız lazım. Avrupa'da ilk kez denizin üzerini doldurarak denizin üzerine havalimanı inşa ettik. Allah aşkına bunların görülmesi lazım.

MERAL AKŞENER AÇIKLAMASI

Muhalifimin de onuru benim onurumdur. Onun için muhterem bir hanıfendiye kaset üzerinden şantaj yapıldı. Ve ben hemen çıktım tepki gösterdim. Türkiye'deki bütün kadınların onuru bizim onurumuzdur. Birileri vaktinde bu başörtülü diye ikna odaları kurmuştu. O zaman onlara karşı mücadele ettik haklıydık yine mücadele ederiz.

Siirt'te kadın kolları başkanımız saldırıya uğruyor ama kimse sesini çıkarmıyor.

Bu millet aydınlığı gördü artık puslu havaya prim vermez. 17 Ağustos depreminde devlet Sakarya'ya günler sonra gitti. Ama şimdi ise Nepal'de deprem oldu, Haiti'de deprem oldu ve oralara ilk inen uçak Türk Hava Yolları uçağı oldu. Bunların artık görülmesi lazım.

İzmir ve Türkiye ile ilgili vizyonumuz bellidir. Sık sık gelip sizlerle buluşacağız.

Yorumlar | 0
üye profil