Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Davutoğlu'ndan o saldırıya kınama

Davutoğlu'ndan o saldırıya kınama

Başbakan Ahmet Davutoğlu Kayseri'de Şırnak'ta HÜDAPAR'lılara yönelik yapılan saldırıyı kınadı.

30.05.2015 01:43

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

Şu ana kadar bu benim 70. Vilayetim. 7 Haziran’a kadar 81 vilayete de gideceğim. Halkçılyık taslayan Kılıçdaroğlu hep aynı gölgelerde dolaşıyor. Milli birlikten bahseden Sayın Bahçeli bütün Türkiye’yi dolaşamadı. HDP zaten zihinlerinde ayrımcı, HDP her yere gidebiliyor mu? Yağmur da olsa Kayseri meydana çıktığı zaman meydanı terk etmez. Türkiye’yi 81 vilayeti kucaklayan tek parti AK Partidir" dedi

"HESABINI SORACAĞIZ"

Kılıçdaroğlu, Siirt’ten Tunceli’ye geçerken, Elif, Merve, Yeter isimli kızların HDP binasının önünden geçerken barbar, zorba birkaç adam tarafından darp edildiğini hatırlatarak, "Ama şimdi herkese yiğit bacılarımız, Elifimiz, Mervemiz, Yeterimiz al bayrağı dalgalandırıyor. Faili bulunacak, hesabı sorulacak. Kim al bayrağı dalgalandırdığı için saldırıya uğrarsa hesabını soracağız. Biraz önce haber geldi, kızlarımıza saldıran fail yakalandı" dedi.

"DEMİRTAŞ'A İNAT..."

‘Kudüs Yahudilerin’dir’ diyen eşbaşkana inat Yüksekova’daki hava alanının adını Selahaddin Eyyubi koyduk. Biz insan onuru için yürüyoruz, onlar kendi tarihlerine ihanet ediyorlar. CHP ezanı Türkçe okutarak güya ulusçuluk yapmıştı. Al CHP’yi vur HDP’ye, bu eş başkan da ‘Allah Kürtçe bilmiyor mu’ diye soruyor. Sen ne Türkçe, ne Kürtçe ne de bu milletin imanını bilirsin. MHP’nin bir genel başkan yardımcısı diyor ki ‘HDP’nin barajı geçmesi bizim işimize yarar’ diyor. İş birliği ortaya çıkıyor. Biz Hakkari’de Şırnak’ta, Siirt’te kahraman AK Partililer zorbalar tarafından dövülürken MHP ‘Haklı’ diyor. Yola çıkmak yürek ister. Biz bir kez yola çıktık mı baş veririz ama al bayrağı vermeyiz. Türkiye’nin her yerinde 78 milyonu kardeş yapmaya çıktık. Bizi bölmek isteyenler hangi tuzağı kurarsa kursun dimdik duracağız. Bize karşı bir şer cephesi kurdular ve koalisyon hesabı yapıyorlar. Altı yanlıştan bir doğru çıkar mı? Papa ve bazı ülkelerin devlet başkanları ‘Türkler soy kırım yaptı’ dedi. Bir çok batılı basın yayın organları da bunlara destek için yayın yapıyor. Uluslar arası medya kuruluşları Türkiye’yi kaosa sokmak için yayın yapıyorlar.

HÜDAPAR'LILARA YAPILAN SALDIRIYA TEPKİ

Cici çocuk oyununa giren Demirtaş, Şırnak’ta uzun namlulu silahlarla başka bir partili adamları taradılar ve iki kişi öldü. Başka partilere saldırırsınız, nerede bir kınama gördünüz mü? Hepsi iş birlikçi. MHP’den, CHP’den, imza atmaya çok meraklı aydınlar ‘Seçime gidiyorsan silahla ne işiniz var?’ diye sorabiliyorlar mı? Terörün gölgesinde millete baskı yapmaya çalışan, demokrasiyi kirletmeye çalışanlara niye ses çıkarmıyorlar. Çünkü o yolla AK Parti’yi durdurmak istiyorlar. Biz başkasının barajına bakmayız, biz milletin gönlüne bakarız" dedi. 

Yorumlar | 0
üye profil