Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Başbakan Binali Yıldırım'ı duygulandıran fotoğraf

Başbakan Binali Yıldırım'ı duygulandıran fotoğraf

Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada bir fotoğrafın kendisini çok duygulandırdığını söyledi

18.07.2016 17:35

Bunun üzerine Akkuş hakkında aynı gün saat 24.00'ten önce gözaltı kararı çıkarıldı ve 01.00'de yakalandı. Akkuş, Türkiye'deki darbeci subaylar arasında ilk gözaltına alınan kişi oldu. Makamında gözaltına alınan Akkuş'un yakalanacağını tahmin etmediği için darbe sonucu iş başına geçecek askerlerin isimlerinin yer aldığı sıkıyönetim atama listeleri ile "yeni devlet yapılanması"na ilişkin dokümanı imha edemediği öğrenildi.

Akkuş'un çantasından çıkan dokümanda, sıkıyönetim sırasında başa geçecek 81 il valisi askerler, THY Genel Müdürü, Ziraat ve Merkez bankalarının genel müdürleri, darbecilerin yönetim planı şemaları, kritik komutanlıklar ve ülke genelinde kamu kurum ve kuruluşlarının başına geçecek isimlerin listesinin yer aldığı bildirildi.

Millete teşekkür eden Başbakan, kamyon direksiyonundaki çarşaflı ve yanındaki modern giyimli kadına dikkat çekerek, "Bu fotoğraf gözlerimden damlaların düşmesine neden olan fotoğraftır" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada darbeye karşı sokaklara dökülen millete teşekkür etti. Protesto gösterilerindeki bu kareden çok etkilendiğini kaydeden Yıldırım, şunları söyledi:

Yorumlar | 0
üye profil