Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi nerede? Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ne zaman açıldı?

Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi, MasterChef Türkiye 2020 yarışmacılarını ağırlıyor. Bu akşam ekrana gelen yeni bölümde MasterChef yarışmacıları, 3. Dokunulmazlık oyununu Türkiye’nin en büyük hastanesinde yapacak. Yapılan yemeklerin hastaneden dokuz sağlık personeli tarafından deneneceği ve oylanacağı bu bölüm ile birlikte Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi araştırılmaya başlandı. Peki, Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi nerede, ne zaman açıldı? İşte Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi hakkında detaylı bilgiler...

Yayınlanma Tarihi: 22.08.2020 21:50
Değiştirme Tarihi: 22.08.2020 21:50
Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi nerede? Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ne zaman açıldı?

TV8 ekranlarından ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye yeni bölümde dokunulmazlık oyunu, Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesinde yapılıyor. Mavi takım ve Kırmızı takım, haftanın son dokunulmazlık mücadelesini ülkemizin en büyük hastanesinde yapacak. Yarışmayı takip edenler, Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi nerede, ne zaman açıldı merak edip araştırmaya başladı. İşte Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi hakkında merak edilenler…

BAŞAKŞEHİR ÇAM VE SAKURA ŞEHİR HASTANESİ NE ZAMAN AÇILDI?

İlk etabı 20 Nisan'da açılan ve bu tarihten itibaren yalnızca COVID-19 hastalarının nakledildiği hastane, 21 Mayıs 2020 Perşembe günü hizmete açılmıştır.

BAŞAKŞEHİR ÇAM VE SAKURA ŞEHİR HASTANESİ NEREDE?

Çam ve Sakura Şehir Hastanesi İstanbul'un Başakşehir ilçesinde bulunuyor. Çam ve Sakura Hastanesi Başakşehir Olimpiyat Bulvarı Yolu üzerinde bulunuyor. Hastane, İstanbul Havalimanı'na yakınlığı ile de yabancı misafirlere kolaylık sağlıyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

BAŞAKŞEHİR ÇAM VE SAKURA ŞEHİR HASTANESİ

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, 789 bin metrekare arsa alanı üzerine kurulu ve 1 milyon 21 bin metrekare kapalı alana sahip hastane, 2 bin 68 sismik izolatör ile depreme dayanaklı olarak inşa edildi. 3 heliportu bulunan, 10 bloktan oluşan hastane, 456'sı yoğun bakım yatağı olmak üzere toplam 2 bin 682 yatak kapasitesine sahip. Özellikle yoğun bakım ihtiyacının olduğu bir dönemde önemli bir işlev üstlenecek hastanede, 30 bin metrekare kapalı alan içinde erişkin, çocuk, travma ve kadın doğum olmak üzere 4 ayrı acil servis bulunuyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Hastanede, günlük asgari 7 bin hastaya hizmet verecek düzeyde tanı ve tedavi üniteleri olan acil servislerde, negatif basınçlı odaların da bulunduğu ve gerektiğinde acil yoğun bakım şartlarının sağlanabileceği 226 gözlem alanı yer alıyor. 725 poliklinik odası, 3'ü hibrit toplam 90 ameliyathanesi ile hastane, günlük 35 bin ayaktan hasta alabilecek ve 500 özellikli ameliyat yapılabilecek kapasiteye sahip. Çocuk ve erişkinler için toplam 107 branşta hizmet verecek hastanede, en gelişmiş tıbbi cihazlar ve donanım ile ileri düzeyde tanı ve tedavi imkânları sunuluyor.

Ameliyat sırasında hastaya anestezi halindeyken ışın tedavisi uygulanabilen "Xoft Intraoperatif Radyoterapi" (IORT) sistemi de ilk defa bu hastanede kullanılacak. Öte yandan, "Enerji ve Çevre Dostu" tasarımlarla inşa edilen hastanede, 654 kişilik 2 konferans salonu da bulunuyor.