Bartın'da yaşayan 95 yaşındaki Fatma Nine, 13 günde koronavirüsü yendi

Bartın'da yaşayan ve koronavirüse yakalanan Fatma Ayan, hastanede 13 gün tedavi gördü. Virüsten kurtulan Ayan, gençliğinde sağlıklı beslendiğini söyledi.

Yayınlanma Tarihi: 15.10.2020 10:45
Değiştirme Tarihi: 15.10.2020 10:45
Bartın'da yaşayan 95 yaşındaki Fatma Nine, 13 günde koronavirüsü yendi

Gürpınar köyünde kızı Müesser Koç ile yaşayan, 4 çocuğu, 12 torunu olan 95 yaşındaki Fatma Ayan, 23 Eylül'de rahatsızlandı. Fatma Ayan, yapılan koronavirüs test sonucunun pozitif çıkması nedeniyle Bartın Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı.

13 GÜNLÜK TEDAVİ

Ayan, 13 gün süren tedavisinin ardından taburcu edildi. 10 yıl önce kalp krizi ve beyin felci geçiren Fatma Ayan, sağ gözünde görme kaybı ve duyma yetisini de yüzde 80 oranında yitirdi.

Koronavirüsü atlattıktan sonra evinde dinlenen Fatma Ayan, "10 günden fazla hastanede yattım. Ne hastalığım olduğunu bilmiyorum. Başım ağrıyordu ama şimdi iyiyim. Ben gençliğimde çok sağlıklı beslendim. Sabahları bal, yoğurt ve süt yedim. Doktorlar bana hastanede çok iyi baktılar.” dedi.

"ÇOK KORKTUM"

15 yıldır annesine evinde baktığını söyleyen kızı Müesser Koç, "Annemde grip rahatsızlığı başladı. Sonra sağlık ekiplerini çağırdık. Testi pozitif çıkınca, hemen alıp hastaneye yatırdılar. Hastanede yattıktan sonra sağlıklı bir şekilde taburcu oldu. Biz çok şaşırdık. Çünkü çok korkmuştum.

"95 YAŞINDA VİRÜSÜ ATLATMASINA ÇOK ŞAŞIRDIK"

Allah'ımıza binlerce şükür olsun ki şu an çok iyi. Geçtiğimiz yıllarda 2 kere anjiyo ve felç geçirdi. Ama tansiyonu var. Sağlık durumu çok iyi, biz de virüsü atlatınca çok sevindik. Sonuçta annem 95 yaşında, virüsü atlatmasına bile çok şaşırdık. Allah daha çok uzun ömür versin." diye konuştu.