Bartın'da karantina kararına uymayan 12 kişi yurda yerleştirildi

Sivas, Kayseri, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bartın, Afyonkarahisar, Niğde, Yozgat, Nevşehir ve Çankırı'da karantina kurallarına uymayanların Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarına yerleştirileceği açıklanmıştı. Bu kapsamda Bartın'da, karantina kararına uymayan 12 kişi karantina yurdunda tecrit altına alındı. 

Yayınlanma Tarihi: 10.09.2020 13:05
Değiştirme Tarihi: 10.09.2020 13:05
Bartın'da karantina kararına uymayan 12 kişi yurda yerleştirildi

Bartın'da, karantina kararına uymayan 12 kişi karantina yurdunda tecrit altına alındı. Konuyla ilgili açıklama yapan Bartın Valisi Sinan Güner, "Bugün yapacağımız hıfzıssıhha toplantısında, caydırıcılık olması açısından bundan sonra yurtlarda kalacakların iaşe masraflarını şahıslardan tahsil edeceğiz" diye konuştu. 

"MASRAFLARI TAHSİL EDECEĞİZ"

Güner, girdiği iş yerlerinde kurallara harfiyen uyulmadığını gördüğünü söyleyerek, bundan sonra kurallara uyulmadığının görüldüğünde cezai işleme başvurulacağını açıkladı. Öte yandan Vali Güner, "Bugün yapacağımız hıfzıssıhha toplantısında, caydırıcılık olması açısından bundan sonra yurtlarda kalacakların iaşe masraflarını şahıslardan tahsil edeceğiz. Bartın’da şu anda vaka sayımız 200 civarında, bu da bizi yeni tedbirler alacağımızın işaretidir. Vatandaşlarımızın daha duyarlı olmalarını istiyoruz" bilgilerini paylaştı. (DHA)