Barbie askeri okulu birincilikle bitirdi!

Üniversiteden mezun olduktan sonra ABD'nin seçkin deniz piyade okullarından birine kabul olan genç kadın, görünüşü nedeniyle Barbie lakabını almıştı. Askeri okulun zorlu şartlarında başarılı olamayacağını düşünenlere inat Barbie, okulu birincilikle bitirdi.

Yayınlanma Tarihi: 24.02.2020 19:46
Değiştirme Tarihi: 24.02.2020 19:46
Barbie askeri okulu birincilikle bitirdi!

28 yaşındaki Barbie lakaplı Brie Burgett, deniz piyade okulundan mezun oldu. Şu anda savaş mühendisi olarak görev yapan Barbie, 19 yaşına gelene dek mesleği gereği 100 den fazla ülkeye gitti.

19 yaşındayken aynı anda üniversiteden hem siyaset bilimi hem de uluslararası ilişkiler bölümünden mezun olan Brie Burgett'in lakabı "Barbie".


ABD'nin Ohio eyaletine başlı Lancaster kentinde dünyaya gelen 28 yaşındaki Brie Burgett, okuldan mezun olduktan bir müddet kendisine uygun bir iş arayışına girdi.

Askeri yetkililer ile tanışan Brie, 2011 yılında Amerika Deniz Piyade Teşkilatı'na asker yetiştiren askeri okula girmeye karar verdi.

Ancak hem dış görüntüsü hem de genç yaşından dolayı, önyargılı kişiler tarafından fazlaca yadırgadı.

Brie, Dailymail'e verdiği röportajda okuldakilerin kendisine "Barbie" lakabı takıp mesleğin zorluklarını kaldırmayacağını söylediğini anlattı.

Ancak Brie, dışarıdan gelen tüm olumsuz eleştirelere kulağını kapattı. Yeni tanıştığı ve mesleğini soran insaların deniz piyadesi olduğunu duyunca şaşrıdıklarını söyleyen Brie, okulu birincilikle bitirmeyi başardı.

"İnsanların kafasında canlandırdığı klasik deniz piyadesi tiplemesine uymadığım için mesleğimi söylediğimde şaşırıyorlar" diyen Brie, bu kararının zorlu olacağını bildiğini ancak bir an bile pişman olmadığını söyledi.
 

İlgili Sayfalar: Playlist