Bankaya maskesiz girmek isteyen anne ve kızı kenti birbirine kattı

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bankaya maskesiz girmek isteyen anne ve kızı, 40 dakika süren ikna çabaları sonunda ekip otosuna bindirilerek polis merkezine götürüldü. 71 yaşındaki Neriman G. ve kızı Nurdan G.'ye burada 3 bin 150'şer lira ceza yazıldı. 

Yayınlanma Tarihi: 22.03.2021 16:17
Değiştirme Tarihi: 22.03.2021 16:17
Bankaya maskesiz girmek isteyen anne ve kızı kenti birbirine kattı

Bursa'da bugün saat 11.30 sıralarında ilginç bir olay yaşandı. Osmangazi İlçesine bağlı Hocaalizade Mahallesi'ndeki bir banka şubesine gelen ve maskesiz şekilde içeri girmek isteyen Neriman G. ve kızı Nurdan G., güvenlik görevlisinin uyarısını dinlemeyip bu durumda ısrarcı olunca polise bildirildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Gelen polis ekipleri, Neriman G. ile Nurdan G.’yi maske takmaları yönünde uyardı.

İkili tüm uyarılara rağmen maske takmamak da direndi. Bunun üzerine polis, anne kızı, koronavirüs tedbirlerini ihlal ettikleri için para cezası yazmak üzere emniyete götürmek istedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Ekip otosuna da binmeyi reddeden Nurdan G., kadın polislere ,“Sizinle işim yok. Buraya nereden geldik? Maske cezası yazacaksanız yazın, sonra da bırakın gidelim. Kadının kadına destek olması lazım” dedi.   

40 DAKİKADA İKNA OLDULAR

40 dakika süren ikna çabaları sonucunda ekip otosuna binmeyi kabul eden anne ve kızı,  Çarşı Polis Merkez Amirliği’ne götürüldü.  Neriman G. ve Nurdan G.'ye 3 bin 150'şer lira ceza yazıldı. 

Yaşananlara tanık olan Türkan Yalım, “Sabırlarını takdir ettim. Polisimiz gerçekten güzel davrandı, tebrik ediyorum” dedi.

Kaynak: DHA