Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Bangkok’ta patlama!

Tayland’ın başkenti Bangkok’un merkezinde, Ratchaprasong kavşağında Erewan tapınağının yakınında bir patlama meydana geldi.

17.08.2015 21:08

İlk belirlemelere göre en az 12 kişi hayatını kaybetti en az 25 yaralı var. Ölenlerden bazılarının turist olabileceği belirtiliyor. Bazı yerel medya kaynaklarına göre ölü sayısı 15’e çıktı fakat bu bilgi resmi kaynaklar tarafından doğrulanmadı. 

BANGKOK’TA İKİNCİ BOMBA PANİĞİ

Tayland’ın Başkenti Bangkok’ta meydana gelen patlamada en az 15 kişi öldü, 80 kişi ise yaralandı. Erawan Tapınağı’nın içine yerleştirilmiş ikinci bir bomba daha bulunduğu ve uzmanlar tarafından etkisiz hale getireceği belirtildi. 

Tayland polisi ölenlerden 10 kişinin Tay vatandaşı, 1’inin Çinli, 1’inin ise Filipinli olduğunu açıkladı.

Patlamanın olduğu yerde çok sayıda turist olduğu belirtiliyor. 

Tayland’ın başkenti Bangkok’un kabalık semtlerinden birinde gerçekleşen patlamada çoğunluğunu turistlerin oluşturduğu 15 kişi öldü ve 80’den fazla yaralı olduğu bildirildi.

Tayland başbakan yardımcısı ve savunma bakanı Prawit Wongsuwan yaptığı açıklamada önce ölenlerin ailelerine taziyelerini sundu ve “açıkça görülüyor ki bu saldırı hem ekonomimizi hem de turizmimizi mahvetmek için Bangkok’un kalbinde gerçekleştirilmiştir” dedi.

Bomba Hindu Erawan tapınağının olduğu ve şehrin en iyi otelleriyle alışveriş merkezlerinin bulunduğu noktada patladı. 

Yorumlar | 0
üye profil