Balina tarafından yutulan dalgıç Michael Packard hayatta kalmayı başardı

ABD'nin Massachusetts eyaletinde bulunan Cod Burnu'nda bir dalgıç, kambur balina tarafından yutuldu. Bir şekilde hayatta kalmayı başaran dalgıç, neler yaşadığını paylaştı. 

Yayınlanma Tarihi: 12.06.2021 14:38
Değiştirme Tarihi: 12.06.2021 14:38
Balina tarafından yutulan dalgıç Michael Packard hayatta kalmayı başardı

Webtekno'nun haberine göre, Michael Packard isimli bir dalgıç, ABD'nin Massachusetts eyaletindeki Cod Burnu'nda suya daldı. 13,72 metre derinliğe inen Packard, bir anda büyük bir darbe hissettiğini ve bir anda her yerin karardığını belirtti. 

İlk anda köpek balığı tarafından ısırıldığını düşünen deneyimli dalgıç, sonrasında hareket ettiğini fark etti. Büyük bir acı da hissetmeyen Packard, balinanın ağzında olduğunu anladı ve balinanın onu yutmaya çalıştığını çözdü.

Haber ile ilgili metin girin!.

Michael Packard, öleceğini ve sadece oksijenin bitene kadar hayatta kalabileceğini umarak kara kara düşünmeye başlamış.  Bir yandan da eşi ve çocuklarını düşündüğünü belirten dalgıç beklemediği bir şeyle daha karşılaştı.

İşte tam bu sırada balina yüzeye doğru çıkıp kafasını sallamaya başlamış ve bu da Packard'ın havaya doğru uçmasına yol açtı. 

Suya inen Packard, ekip arkadaşı tarafından alınarak önce kıyıya ardında da acil şekilde hastaneye götürüldü. 

Çok sayıda darbe alan Packard, morluklar içerisinde kalsa da hayata tutunmayı bildi. 

Biyolog Jooke Robbins, bu durumun oldukça ender görüldüğünü ve kambur balinaların normal şartlarda, çok sayıdaki avı, oldukça büyük olan ağızlarına tek seferde alarak avlandığını ve bunu yaparken her şeyi göremediklerini söyledi. Ayrıca Packard’ın yüksek ihtimalle yutulamayacağını, çünkü kambur balinalar her ne kadar devasa ağızlara sahip olsalar da boğazlarının bir insan geçirecek kadar geniş olmadığını belirtti.

Başka bir biyolog Charles Mayo ise bu olayı, nefis bir öğünü tam yerken ağzınıza sinek girmesi ile aynı şey olarak yorumluyor. Mayo’nun yorumlarına göre Packard durumu oldukça iyi idare etti ve sakinliğini korudu. Bu sebeple Mayo, Packard’ın hala hayatta olduğunu, çünkü akıllı biri olduğunu söyledi.