Balçova'da Dünya Engelliler Günü'ne özel kahvaltı

Balçova'da Dünya Engelliler Günü'ne özel kahvaltı
Yayınlanma Tarihi: 03.12.2019 12:09 | Değiştirme Tarihi: 03.12.2019 12:09

Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle ilçede yaşayan engelli vatandaşlar ile kahvaltı yaptı. Kahvaltıda Göztepe Altyapı Koordinatörlüğü de gençlere moral desteği verdi.

Balçova Belediyesi'nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlediği kahvaltılı toplantıya engelli bireylerin aileleri de katıldı. Engelliler, toplantıda Balçova Belediye Başkanı Çalkaya ile sohbet etti. Engelli bireylere ve ailelerine ekonomik ve sosyal anlamda hizmet verdiklerini ifade eden Çalkaya "Biz yerel yönetim olarak engelli bireylerin yaşadıkları sorunları çözmek için çalışıyoruz. Ancak onların ekonomik ve sosyal hayata katılmaları için gereken destekleri kendilerine sunuyoruz. Türkiye’de örneği olmayan bir engelli haritamız var. Hangi evde hangi engelli vatandaşımızın yaşadığını ve sorunlarını biliyoruz" dedi.

Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nin ve Engelsiz Kafe’nin sürekli aktiviteler düzenlediğini ifade eden Fatma Çalkaya "Balçova’da tüm engelli bireyleri hayatın içine taşıyoruz. İhtiyacı olan vatandaşlarımıza akülü araç temin ediyoruz. Bu şekilde onların sokağa çıkmasını sağlıyoruz. Şimdi bir engelli nakil aracı da alarak istedikleri yerleri görmelerini sağlamaya başladık. Sportif ve sanatsal anlamda da aktivitelerimizi sürdürüyoruz" diye konuştu.