Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Bakanlar Kurulu'na başkanlık eden cumhurbaşkanları

Bakanlar Kurulu'na başkanlık eden cumhurbaşkanları

Cumhurbaşkanı'nın Bakanlar Kurulu'na başkanlık etmesi gündemi meşgul eden en önemli konulardan biri. Peki Bakanlar Kurulu'na daha önce hangi cumhurbaşkanları başkanlık etti?

30.12.2014 13:42

Cumhurbaşkanı'nın Bakanlar Kurulu'na başkanlık etmesi gündemi meşgul eden en önemli konulardan biri. Peki Bakanlar Kurulu'na daha önce hangi cumhurbaşkanları başkanlık etti?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bakanlar Kurulu'na başkanlık edeceğini duyurmasının ardından gündemde uzun süre bu konu yer aldı. Birçok siyasinin görüş bildirdiği konuyla ilgili bizlerde sizler için daha önce Bakanlar Kurulu'na başkanlık eden cumhurbaşkanlarının kimler olduğunu anlatan bir haer hazırladı. İşte o cumhurbaşkanları:

Haber ile ilgili metin girin!. Bakanlar Kurulu'nu ilk kez başkanlık eden cumhurbaşkanı:Cumhuriyet tarihinde Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel 1962 yılında Bakanlar Kurulu’na başkanlık etti. Daha sonra Kenan Evren, Turgut Özal ve Süleyman Demirel Bakanlar Kurulu’na başkanlık eden cumhurbaşkanları olarak tarihe geçti. Erdoğan ne zaman Bakanlar Kurulu'nu toplayacak?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bakanlar Kurulu'na 19 Ocak 2015 tarihinde Bakanlar Kurulu’na başkanlık edeceğini açıkladı.
Yorumlar | 0
üye profil