Bakan Ziya Selçuk, okulların tatil edilmesinden sonra merak edilenlerle ilgili açıklamalarda bulundu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs sebebiyle okulların tatil olmasıyla birlikte, akıllarda oluşan soru işaretlerini giderdi.

Yayınlanma Tarihi: 18.03.2020 21:37
Değiştirme Tarihi: 18.03.2020 22:56
Bakan Ziya Selçuk, okulların tatil edilmesinden sonra merak edilenlerle ilgili açıklamalarda bulundu

Koronavirüs sebebiyle okulların üç haftalık tatil edilmesi, öğrencileri ve ebeveynlerini sonraki süreç ile ilgili meraklandırmıştı. Bu akşam Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, süreç ile ilgili bazı açıklamalarda bulunup bilgi verdi.

Eğitimin bilgiyi ölçmesinden ziyade; işleyişin verimli olmasını önemsediğini ifade eden Ziya Selçuk, uzaktan eğitim süreci için:

"Uzaktan eğitim ile alınan konular sınava dahil olmayacak, yüz yüze eğitimde alınan konular sınava dahil olacak. Sadece okul açıkken işlenen konulardan sınav olacak" şeklinde açıklama yaparken; "Yaz tatili geç mi başlayacak?" sorusuna ise "Her türlü senaryo ile çalışmamız var. Her türlü çalışmamız ve altyapımız var." diyerek cevap verdi.

Okulların açılacağı ilk günün ilk teneffüsünün kırk dakika olacağına dair söz veren Bakan Selçuk'a ise farklı şehirlerin belediye başkanlarından ve futbol kulüplerinden 81 ilde 81 okula dağıtılması için kayısı, leblebi, fındık, futbol topu, lig kupası gibi hediyeler geleceğine dair destek geldi!