Bakan Ziya Selçuk açıkladı: 2021 AÖO ve AÖL sınav tarihleri belli oldu... Sınavlar online yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi olarak bilinen AÖO ve AÖL sınav tarihlerini duyurdu. Uzun süredir ne zaman yapılacağı bilinmeyen AÖO ve AÖL tarihleriyle ilgili son dakika gelişmesine göre Bakan Selçuk, bu sınavların online olarak yapılacağını söyledi. İşte AÖO ve AÖL sınav tarihleri için ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 16.01.2021 14:21
Değiştirme Tarihi: 16.01.2021 14:21
Bakan Ziya Selçuk açıkladı: 2021 AÖO ve AÖL sınav tarihleri belli oldu... Sınavlar online yapılacak

Açık lise sınav tarihleri belli oldu. Milli EĞitim Bakanı Ziya Selçuk, AÖL sınavları ne zaman yapılaca sorusunun yanıtını verdi. İşte MEB 2021 AÖL Açık lise sınav tarihleri ve sınavlarla ilgili önemli ayrıntı. Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen Açık Lise AÖL 1. dönem sınavları için tarihin belli olması bekleniyordu. 5-6 Aralık 2020 tarihleri arasında yapılacağı açıklanan ve daha sonrasında ertelenen AÖL 1. dönem sınavları için son dakika açıklaması geldi. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2021 Açık Öğretim Sınav tarihlerini duyurdu. 'Açık Öğretim Okulları sınavlarımızı çevrim içi ortamda gerçekleştireceğiz.' ifadelerini kullanan Selçuk, "1. dönem sınavları, 25 Şubat 2021’de, 2. dönem sınavları, 25 Mart’ta başlayacak." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter'dan şu açıklamayı yaptı:

"Açık Öğretim Okulları sınavlarımızı çevrim içi ortamda gerçekleştireceğiz.

I. Dönem sınavları, 25 Şubat 2021’de

II. Dönem sınavları, 25 Mart’ta başlayacak.

Sınavlar, Açıköğretim Okulları Bilgi Yönetimi Sistemi üzerinden yapılacaktır. Öğrencilerimize başarılar diliyorum."

SINAVA KİMLER GİRECEK?

Açık Öğretim Kurumları Online Sınavları, yurt dışı sınav merkezlerinde gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı II. Dönem Açık Öğretim Kurumları Sınavlarına katılması gereken öğrencilerin hak kayıplarının önlenmesi amacıyla yapılacak olan eşdeğer sınavları ifade eder.

Açık Öğretim Kurumları Online Sınavlarına yurt dışında ikamet eden ve Açık Öğretim Kurumlarına kayıtlı öğrenciler katılabileceklerdir.

Aynı eğitim öğretim yılı ve dönemi için yurt içi sınav merkezlerinde yapılan sınavlara katılmış olan öğrenciler online sınava katılamayacaklardır.

Sınav ücreti, AÖK kayıt işlemleri için adaylar tarafından ödenen ücretler dâhilinde olacaktır. Adaylar ayrıca bir sınav ücreti ödemeyeceklerdir.