Bakan Selçuk açıkladı! Mayıs ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri 1-5 Haziran arası yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, mayıs ayı işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin 1-5 Haziran tarihleri arasında yapılacağını açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 01.06.2020 12:43
Değiştirme Tarihi: 01.06.2020 12:43
Bakan Selçuk açıkladı! Mayıs ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri 1-5 Haziran arası yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre, 5 Haziran'da yapılması gereken mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneği ile kısa çalışma ödeneği ödemeleri erkene çekildi. 

Ödemelerin bugünden itibaren T.C kimlik numaralarının son hanesine göre hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırılacağını belirten Bakan Selçuk, "Koronavirüsle mücadele sürecinde vatandaşların evlerinden daha az çıkmaları ve kalabalık ortamlara girmemeleri için ödemeler başvuru sürecinde bildirilen banka hesaplarına yatırılacak. Sistemde IBAN bilgileri bulunmayanların da PTT üzerinden ödemeleri yapıldı" dedi. 

"DESTEK DEVAM EDECEK"

Tüm toplum kesimlerini desteklemeye devam edeceklerini belirten Bakan Selçuk'un açıklaması şöyle: 

"Mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri, yoğunluğun önlenmesi amacıyla 1-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Buna göre, T.C kimlik numaralarının son hanesi 0 olanlara 1 Haziran'da, 2 olanlara 2 Haziran'da, 4 olanlara 3 Haziran'da, 6 olanlara 4 Haziran'da, 8 olanlara da 5 Haziran'da ödemeler yapılacak." (AA)