Bakan Pakdemirli'den çok net açıklama: Hiç yağmur yağmazsa bile İstanbul'un 3 aylık suyu var

Son dönemde çok konuşulan su sorunuyla ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İstanbul'un su sorunu yaşayabileceğine dair iddiaları yanıtladı. NTV canlı yayınında konuşan Pakdemirli, "Hiç yağmur yağmasa bile İstanbul'un 3 aylık suyu var" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 26.11.2020 13:37
Değiştirme Tarihi: 26.11.2020 13:37
Bakan Pakdemirli'den çok net açıklama: Hiç yağmur yağmazsa bile İstanbul'un 3 aylık suyu var

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, NTV canlı yayınında NTV Ankara İstihbarat Şefi Ahmet Ergen'in sorularını yanıtladı.

Bakan Pakdemirli koronavirüs salgınının etkilediği sektörlerle ilgili konuşurken, "Corona virüs salgınında ürün sıkıntısı olmaması için her türlü önlemi aldık. En kötü senaryoya göre hazırlığımızı yaptık. Gıda ile ilgili bir problem yaşamayız. 7 binin üzerinde görevli aralıksız denetim yapıyor. Yeni yasa ile cezaların da artırılmasını sağlayacağız.

Bitkisel üretimimiz yüzde 5 arttı, sıkıntı yaşamayız. Barajlarda doluluk oranı yüzde 33 civarında. Hiç yağmur yağmasa bile İstanbul'un 3 aylık suyu var. Çiftçinin pazara ulaşım problemini çözmek amacımız. 641,6 milyon liralık buzağı destek ödemeleri yarın başlıyor.

İlk defa sizde söylüyorum. Taşra teşkilatında görev yapmak üzere 826 kadrolu tarım işçisi alacağız. 755 bin vatandaş gıda israfını önleme kampanyasına destek verdi. Geçen yıla oranla orman yangınları yüzde 33 arttı."