Bakan Pakdemirli açıkladı! İşte Adana'daki yangında son durum!

Adana'da 3 gündür devam eden yangın hakkında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli açıklama yaptı. Yangının bu sabah saatlerinden itibaren tamamen kontrol altına alındığını söyleyen Bakan Pakdemirli, "Olayda can kaybımız yok. Şükrediyorum. Evlerin de çoğunluğun da zarar yok" dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 25.08.2020 12:22
Değiştirme Tarihi: 25.08.2020 12:22
Bakan Pakdemirli açıkladı! İşte Adana'daki yangında son durum!

Adana Kozan'daki Kuyubeyi köyünde, 23 Ağustos günü öğle saatinde 3 farklı noktada yangın çıkmış, 200 hektarın üzerinde ormanlık alanda zarar oluşmuştu. Yangında son durumu paylaşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yangının kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının başladığını açıkladı.

"SOĞUTMA FAALİYETLERİNE BAŞLADIK"

Yangında sabotaj ihtimali üzerinde durduklarını anlatan Bakan Pakdemirli, "Yangın çok parçalı alanda etkili. Alanın belki 4'te 1'inde yangın var, 4'te 3'ünde yok. Gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki yangını kontrol altına aldık. Ufak tefek tütmeler olabilir. Bu tarım arazilerini de orman arazilerini de kapsıyor. Ortalamanın üzerinde bir yangın. Türkiye'nin büyük yangınlarından biri değil. Kesin rakamlar çıkınca paylaşılacak. Şu ana kadar bu hesabı yapmadık. Amacımız ve önceliğimiz yangının söndürülmesiydi. Şükür, soğutma faaliyetlerine başlayabildik" açıklamasını yaptı.  (DHA)