Bakan Koca uyardı! 81 il müdürlüğüne bayram uyarısı...

Gelen son dakika haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde 81 il müdürlüğüne bayram uyarısında bulundu. Bakan Koca, video konferansla görüştüğü 81 İl Sağlık Müdürüne, bayram boyunca belirlenen tedbirlere sıkı şekilde riayet edilmesi ve salgın yönetiminde en ufak bir gevşeme yaşanmaması konusunda uyardı.

Yayınlanma Tarihi: 30.07.2020 15:51
Değiştirme Tarihi: 30.07.2020 15:51
Bakan Koca uyardı! 81 il müdürlüğüne bayram uyarısı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından 81 il müdürlüğü Kurban Bayramı için uyarılar gönderildi. Tedbirin elden düşmemesi gerektiğini belirten Bakan Koca, bayram boyunca bu tedbirlere sıkı şekilde riayet edilmesi gerektiğini vurguladı.

'KALABALIKLAR OLUŞMAMALI'

Bakan Koca, İl Hıfzısıhha Kurullarının bölgedeki duruma göre kendi tedbirlerini belirleyip uyguladığını hatırlattı ve bayram boyunca bu tedbirlere sıkı şekilde riayet edilmesi gerektiğini vurguladı. Özellikle vaka artışının olduğu illerde kalabalıkların oluşmaması gerektiğini vurgulayan Bakan Koca, salgın yönetiminde en ufak bir gevşeme yaşanmaması konusunda uyarılarda bulundu.

Bakan Koca, koronavirüs hastalarının teşhis ve tedavisi başta olmak üzere bayram boyunca tüm sağlık hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi konusunda il müdürlerine talimatlarını iletti. Bakan Koca, bayrama yönelik planlamaların kontrol edilmesini ve ihtiyaçların hızla tamamlanmasını istedi. Toplantı sonunda İl Müdürleriyle bayramlaşan Bakan Koca, sağlıklı ve huzurlu bir bayram temennisinde bulundu.

İlgili Sayfalar: Playlist