Bakan Koca Twitter'dan duyurdu: Aşılamada yeni safha bugünden itibaren başlıyor

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, koronavirüs aşılamalarıyla ilgili flaş gelişmeyi Twitter hesabından duyurdu. Bakan Koca, aşı programında bir grubun daha aşılanmaya alındığını ifade etti. 

Yayınlanma Tarihi: 27.05.2021 11:43
Değiştirme Tarihi: 27.05.2021 11:43
Bakan Koca Twitter'dan duyurdu: Aşılamada yeni safha bugünden itibaren başlıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, orta düzey ve ağır engelli vatandaşların da koronavirüs aşılama programına alındığını duyurdu.

Bakan Koca,  'Aşı programımızda öncelikli bir grubu daha aşılamaya başlıyoruz. Bugünden itibaren tam bağımlı orta düzey ve ağır engelli vatandaşlarımızın aşılanması başlıyor. Bu güce güvenin.' dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Bakan Fahrettin Koca, dün yaptığı açıklamada 'Normalleşme döneminde kısıtlamaların giderek azalacağı ancak bireysel tedbirlerin öne çıkacağı ve yaygın aşılama ile güçlendirilmiş bir uygulama hedefliyoruz. 1 Haziran’dan itibaren 50 yaş üzeri vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlanacaktır' ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Koca ayrıca, 'Bilim insanlarımız Uğur Şahin ve Özlem Türeci ile sürecin başından beri irtibat halindeyiz. Daha önce 27 Aralık 2020’de 30 milyon doz olarak imzaladığımız anlaşmayı 120 milyon doza çıkardık. Destek ve gayretleri için bir kez daha Uğur hocamıza ve ekibine teşekkür ediyorum' demişti.