Bakan Koca illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı: Kahramanmaraş ayrıntısı dikkat çekti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından, Türkiye genelindeki koronavirüs haftalık vaka sayısını paylaştı. İllerin haftalık vaka sayılarını paylaşan Bakan Koca, 'Yerinde karar dönemindeyiz' ifadesini kullandı. 

Yayınlanma Tarihi: 16.02.2021 09:43
Değiştirme Tarihi: 16.02.2021 09:43
Bakan Koca illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı: Kahramanmaraş ayrıntısı dikkat çekti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nda yaptığı açıklamada illerin haftalık vaka sayılarını paylaşacaklarını ifade etmişti.

Bu gelişme üzerine Twitter'dan haftalık virüs tablosunu paylaşan Bakan Koca,  "Son basın toplantımızda illerimizdeki vaka sayısını paylaşacağımızı belirtmiştim. Bundan sonra her hafta başında 7 günün vaka sayısını ilan edeceğiz. Yerinde karar dönemindeyiz" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Bakan Koca'nın paylaştığı haftalık vaka sayısı haritasına göre; İstanbul'da 100 bin kişide 60.19, Ankara'da 35.49, İzmir'de ise 44,39 vaka sayısı belirlendi. Tabloya göre 8-14 Şubat haftasında oransal olarak en çok vakanın görüldüğü iller Trabzon, Rize, Ordu, Giresun ve Samsun oldu.

KAHRAMANMARAŞ TABLODA YER ALMAYINCA...

Bakan Koca'nın paylaştığı illere göre haftalık vaka sayısı tablosunda Kahramanmaraş ilinin olmaması Maraşlı bir Twitter kullanıcısının dikkatinden kaçmadı. Bakan Koca'nın paylaşımına yanıt veren Alperen Zabun isimli kullanıcı, "Sayın bakan neden sadece Kahramanmaraş ilinin adı yazılmamış? Grafiği hazırlayan arkadaşın eski sevgilisi falan mı var bizim burada?" diyerek esprili bir şekilde sitem etti. Bunun üzerine Bakan Koca, "Alperen Bey, belki orada grafiği hazırlayan arkadaşın eski sevgilisi yok ama Anadolu’nun güzel insanları var. Orayı görünce Kahramanmaraş olduğunu herkes bilir :)" yanıtını verdi.

Haber ile ilgili metin girin!.