Bakan Koca detayları dün açıklamıştı... Cerrahi maske satışında tavan fiyat belli oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrasında düzenlenen basın toplantısında maske satışlarıyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Son dakika haberine göre, satışa çıkacak maskelerin fiyatı belli oldu. Peki maske fiyatı ne kadar? Maskeler kaç para? İşte merak edilen sorunun cevabı...

Yayınlanma Tarihi: 07.05.2020 12:43
Değiştirme Tarihi: 07.05.2020 12:43
Bakan Koca detayları dün açıklamıştı... Cerrahi maske satışında tavan fiyat belli oldu

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün yaptığı açıklamada maske satışıyla ilgili tüm detayları paylaşmıştı. Bakan Koca maskeyle ilgili yaptığı açıklamada, "Maske satışında tavan fiyat uygulanacak. Maskeler eczanelerden, marketlerden ve medikal mağazalardan alınabilecek. Maske fiyatı en geç cuma günü açıklanacak" ifadelerini kullanmıştı.

Ticaret Bakanlığı, son dakika açıklamasında bulunarak, cerrahi maskelerin adedi KDV dahil en fazla 1 lira olacak şekilde satışa sunulacağını duyurdu.

BAKAN KOCA ŞU AÇIKLAMALARI YAPMIŞTI

*Maske konusu yeni bir normalleşme süreci. Bu dönemde maskeye ihtiyacın daha fazla olduğunu görüyoruz. Bu sebeple bizim daha çok 20-65 yaş arası dönem için 10 günde bir 5’li paketi ücretsiz olarak verme uygulamamız vardı.

*Şu ana kadar dağıtılan maske sayısı 160 milyonu buldu. Bu dönemde maskeye daha fazla ihtiyaç duyan vatandaşımız olacak. Bu ihtiyacı gidermek amacıyla yüksek fiyat olmamak kaydıyla bir dönem olacak.

“EN GEÇ CUMA GÜNÜ AÇIKLANACAK”

*Maskeye eczane ve marketler dahil olmak üzere birçok yerden ulaşabilecekler. Bununla ilgili Ticaret Bakanlığımızın da bir açıklaması olacak.

*Maske satışında tavan fiyat uygulanacak. Maskeler eczanelerden, marketlerden ve medikal mağazalardan alınabilecek. Maske fiyatı en geç cuma günü açıklanacak.