Bakan Koca'dan dışarı çıkmayın uyarısı: Ağır hasta sayısı 4 ayda 8 kat arttı

Vaka ve can kaybı artışları, Türkiye'de yeniden kısıtlama kararı alınmasına yol açmıştı. Sosyal medya hesabından sık sık açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni bir açıklama daha yaptı. Bakan Koca koronavirüslü ağır hasta sayısının 4 ayda 8 kat arttığını belirtti ve, '"Ağır hasta sayısı 4 ayda 8 kat arttı. Bir gündeki yeni hasta sayımız, 5.000’in üzerinde. En iyi tedbir evimizdir. Mecburiyet yoksa dışarı çıkmayın" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 21.11.2020 15:28
Değiştirme Tarihi: 21.11.2020 15:29
Bakan Koca'dan dışarı çıkmayın uyarısı: Ağır hasta sayısı 4 ayda 8 kat arttı

Bakan Koca'nın Twitter'dan paylaştığı mesaj şöyle:

Ağır hasta sayısı 4 ayda 8 kat arttı. Bir gündeki yeni hasta sayımız, 5.000’in üzerinde. Dünkü can kaybımız, 141. Mücadeleden daha az yara, daha az acıyla çıkmak için, zorunlu tedbirlere kendi tercihimizi eklemeliyiz. En iyi tedbir evimizdir. Mecburiyet yoksa dışarı çıkmayın.

Haber ile ilgili metin girin!.

Bakan Koca, bugün ayrıca gençleri ve 65 yaş üstü vatandaşları da Twitter'dan uyardı.


Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı:


"Sevgili gençler. 13.00-16.00 arası evde kalmak yerine, çıkmayı tercih etmişseniz, kurallara eskisiyle kıyaslanmayacak kadar çok dikkat edin. Dışarıda 3 saat yerine, daha az zaman geçirirseniz bu hepimiz için daha iyi. (Gençler mesajı aldı. Biz yine de telefon edip, hatırlatalım.)

Değerli büyüklerimiz. 10.00-13.00 arası evde olmak yerine, dışarıda olmayı tercih etmişseniz, kurallara eskisiyle kıyaslanmayacak kadar çok dikkat edin. Dışarıda 3 saat yerine, daha az zaman geçirirseniz bu sizin için daha iyi. (Büyüklerimize telefon edelim, Mesaj yerini bulsun.)"