Bakan Gül'den Halil Sezai açıklaması! 'Bu bir vandallıktır'

67 yaşındaki komşusuna şiddet uyguladığı gerekçesiyle hapse giren şarkıcı Halil Sezai hakkında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den açıklamalar geldi.  Bakan Gül, "Soruşturma devam etmektedir. Böyle meslekleri icra edenlerin daha kuşatıcı birleştirici rolü olması gerekirken bu asla tasvip edilemez. Bu bir vandallıktır" diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi: 19.09.2020 11:18
Değiştirme Tarihi: 19.09.2020 11:58
Bakan Gül'den Halil Sezai açıklaması! 'Bu bir vandallıktır'

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 67 yaşındaki komşusuna şiddet uyguladığı gerekçesiyle tutuklanan ünlü şarkıcı Halil Sezai hakkında açıklamalarda bulundu. Soruşturmanın devam ettiğini belirten Bakan Gül, konu için 'Şiddetle kınıyorum' ifadelerine yer verdi.

Bakan Gül şunları ifade etti:

'BU BİR VANDALLIKTIR'

Asla kabul edilemez. Ben de şiddetle kınıyorum. Nitekim yargı da gereğini yapmıştır. Soruşturma devam etmektedir. Böyle meslekleri icra edenlerin daha kuşatıcı birleştirici rolü olması gerekirken bu asla tasvip edilemez. Bu bir vandallıktır.

"SAVCI HAKKINDA 'SERBEST BIRAKTI' İFADELERİ DOĞRU DEĞİL"

"Görüntü savcıdan önce sosyal medyaya düşüyor. Savcı olay ortaya çıkınca kolluk kuvvetlerine tüm delillerin toplanmasını talimat verir. Önüne gelen delillere göre de karar verir. Görüntüler önüne gelmemiş, doktordan da basit yaralama raporu olunca Halil Sezai serbest kalmış. Ama daha sonra görüntüler ortaya çıkınca, tutuklama kararı gelmiş. Savcı hakkında 'serbest bıraktı' ifadeleri doğru değil."