Bakan Fahrettin Koca, koronavirüs salgınında yüksek riskli 7 ili açıkladı

Bilim Kurulu üyeleriyle toplantı yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınıyla ilgili son dakika açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, yeni vaka tablosunu paylaştığı basın toplantısında, koronavirüs riskinin en yoğun olduğu illeri de burada açıkladı. Bakan Koca, Ankara'da vaka artışının İstanbul'un iki katı olduğunu söyledi. 

Yayınlanma Tarihi: 02.09.2020 21:00
Değiştirme Tarihi: 02.09.2020 21:00
Bakan Fahrettin Koca, koronavirüs salgınında yüksek riskli 7 ili açıkladı

Bakan Koca, koronavirüs salgınında Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Erzurum, Sivas ve Kayseri'nin yüksek riskli iller arasında yer aldığını belirterek, "En fazla artış olan illerin başında Ankara bulunuyor" dedi.

"SON GÜNLERDE EN FAZLA ARTIŞIN OLDUĞU İL ANKARA"

İstanbul, Ege ve Trakya'da ciddi bir artışın olmadığını belirten Koca, "Orta Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da maalesef artış var. Son günlerde en fazla artışın olduğu yerlerin başında Ankara geliyor. Diyarbakır gibi bazı illerimizde yakın çalışmalarımız sürdürülmektedir. Hasta sayısını Gaziantep'te yüzde 52, Diyarbakır'da yüzde 49, Mardin'de yüzde 61 gibi aşağıya çekmeye başladık. Virüs gücünü kaybetmedi. Rakamlar bize ölüm ve ağır vaka sayısının arttığını söylüyor. Risk burada, mücadelemizin temel hedefi bunu önlemeye yönelik. Sorun küresel, mücadele ulusal demiştik" diye konuştu.