Bakan Fahrettin Koca, hasteneleri gezdi, Twitter'dan fotoğraflı uyarı yaptı

6 Kasım 2020 Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosuna göre son 24 saatte 83 kişi hayatını kaybettiği, 24 saatte 145 bin 241 Kovid-19 testi yapıldığı ve 2 bin 436 kişiye hastalık tanısı konulduğu salgın sürecinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün hastaneleri gezdi.

Yayınlanma Tarihi: 07.11.2020 10:09
Değiştirme Tarihi: 07.11.2020 10:09
Bakan Fahrettin Koca, hasteneleri gezdi, Twitter'dan fotoğraflı uyarı yaptı

Bakan Koca dün salgına karşı mücadelenin önemli merkezleri olan Beylikdüzü, Esenyurt ve Büyükçekmece devlet hastanelerini ziyaret ederek incelemede bulundu.

Koca, Twitter'dan da koronavirüs salgınıyla ilgili paylaşım yaptı ve "COVID-19 yayılıyor. Ertelenmesi mümkün seyahatleri erteleyin. Gün içinde hareketliliğinizi sınırlandırın. Unutmayın: Vaka artışlarının başlıca nedeni, hayatı salgın öncesindeymiş gibi yaşamaktır.Hastalık yayılıyor" uyarısında bulundu.

Haber ile ilgili metin girin!.

14 YAŞINDA KORONAVİRÜS KURBANI 

Öte yandan Sakarya’nın Erenler ilçesi Değirmendere Mahallesi’nde astım-bronşit hastası Semir Şair, geçen hafta pazartesi günü rahatsızlanınca Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi´ne kaldırıldı. Koronavirüs testi pozitif çıkan Semir tedaviye alındı. 14 yaşındaki Şair yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatın kaybetti. Semir Şair’in babası Bilal Şair ise yaşadığı o acı günleri anlattı. Baba Şair, oğlunun küçüklüğünden beri aşçı olmak istediğini bu sene aşçılık lisesine başlayacağını belirterek korona virüs yüzünden oğlunun hayalleriyle birlikte öldüğünü dile getirdi. Koronavirüsü freni patlamış bir kamyona benzeten baba Şair, amcasının oğlu olan 53 yaşındaki Cengiz Şair’i, iki gün sonra da kendi oğlunu kaybettiğini belirterek yaşamlarında birbirlerini çok sevdiğini ve bu yüzden mezarlarının da yan yana olduğunu kaydetti. Korona virüsten dolayı hayatını kaybeden 14 yaşındaki Semir Şair’den geriye ise babasıyla çekilmiş fotoğrafları ve sosyal medyada paylaştığı videolar kaldı.

Haber ile ilgili metin girin!.