Bakan Fahrettin Koca açıkladı! Koronavirüs ne zaman bitecek ve iyileşen vaka sayısı kaç?

Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarda bulundu. Bakan Fahrettin Koca, toplamda iyileşen vaka sayısını ve bütün detayları aktardı.

Yayınlanma Tarihi: 25.03.2020 19:57
Değiştirme Tarihi: 25.03.2020 20:00
Bakan Fahrettin Koca açıkladı! Koronavirüs ne zaman bitecek ve iyileşen vaka sayısı kaç?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle mücadele kapsamında yapılan Bilim Kurulu toplantısı sonrası, "Erken dönemde ilk vakalarımızdan olan iki hastamızın bilgisini vermek istiyorum. 65 yaşında bir erkek hastamız taburcu oldu. Diğeri 60 yaşında başka bir erkek hastamız taburcu oldular. 7 gün sonra taburcu oldu" ifadelerini kullanırken Sağlık Bakanlığı Türkiye Geneli Koronavirüs Tablosu'na göre vaka sayısının 1872, yoğun bakım hasta sayısı 136, entübe hasta sayısı 102, iyileşen kişi 26 olduğu açıklandı. Koca, sözlerine "Toplam hasta, test, kaybedilen vaka, yoğun bakımdaki hasta sayıları, iyileşen hasta sayısı dijital ortamda her gün güncellenerek paylaşılacak." şeklinde devam etti.

VİRÜS NE ZAMAN BİTECEK?

Bakan Koca, salgın süresince herkesin kişisel hijyenine önem vermesi gerektiğini söyledi ve "Herkes kendini virüs taşıyıcısı olarak görüp sosyal mesafesine ve diğer kurallara ne kadar uyar ve evde kalmaya gayret ederse o zaman bitecek." şeklinde konuştu.