Bağcılar'da fabrikada korkutan yangın!

İstanbul Bağcılar'da meydana gelen olayda, bir iş yerindeki pres makinesinde patlama oldu. Patlamanın ardından iş yerinde yangın çıktı. 

Yayınlanma Tarihi: 23.04.2021 09:07
Değiştirme Tarihi: 23.04.2021 09:07
Bağcılar'da fabrikada korkutan yangın!

İstanbul Bağcılar'da 2 katlı iş yerinin 2'inci katında henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama oldu. Patlamanın etkisiyle binanın pencereleri caddeye fırlarken, çevrede bulunan binalarda da hasar meydana geldi. Patlama saat 05.20 sıralarında, pres makinesinde meydana geldi. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede söndürülen yangında, iş yerinin kapalı olması ve içeride kimsenin bulunmaması büyük bir faciayı engelledi.

Patlamayı 5 sokak ilerideki evinden duyan ve sesine uyanan Muhammet Akarsu, "O sırada ben evimde uyuyordum. Öyle bir patlama sesi geldi ki, sanki uçakların sonik patlaması gibi. Ben 5 sokak ileride oturuyorum. Evler sallandı, binalar sallandı. O derece patlama sesi geldi. Kalkıp geldiğimizde buraya, giriş katlardaki dükkanların camları patlamıştı, diğer dükkanları camları patlamıştı. Gerçekten bir bomba düşmüş gibi patladı. Yani çok şiddetliydi. Basınçlı bir patlamaydı" açıklamasını yaptı. 

(DHA)