BAE Prensi aşırı doz uyuşturucudan ölü bulundu

BAE yönetimindeki Şeyh Sultan bin Muhammed el Kasımi'nin oğlu Halid bin Sultan el Kasımi, İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşamını yitirdi.

Yayınlanma Tarihi: 03.07.2019 10:40
Değiştirme Tarihi: 03.07.2019 10:40
BAE Prensi aşırı doz uyuşturucudan ölü bulundu

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) yönetiminde yer alan Şeyh Sultan bin Muhammed el Kasımi'nin oğlu Şeyh Halid bin Sultan el Kasımi, hayatını kaybetti. İngiliz The Sun gazetesinin haberine göre; ihbar üzerine Kasimi’nin Knightsbridge semtindeki evine giden acil servis ekipleri, çok sayıda uyuşturucu ve alkol buldu. 39 yaşında İngiltere'nin başkenti Londra'da hayatını kaybeden Kasimi'nin aşırı doz uyuşturucu sebebiyle yaşamına veda ettiği belirtilirken; Prens, üniversitede mimarlık ve fotoğrafçılık eğitimi almıştı ve moda sektöründeki faaliyetleriyle tanınıyordu.

3 günlük yas ilan edildi

Ölüm nedeniyle BAE'deki bütün bayraklar yarıya indirildi ve üç gün yas ilan edildi. Aile, ölümü Instagram hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Binlerce kişi sosyal medya üzerinden Şeyh ve ailesine başsağlığı diliyor. 1972 yılından bu yana Şarika kentini yöneten Şeyh Sultan bin Muhammed el Kasımi, ikinci kez bir oğlunu kaybediyor. 1999 yılında, en büyük oğlu aşırı doz eroin sebebiyle ölmüştü. Kasımi ailesi BAE'nin en büyük ü.üncü kenti olan Şarika'nın petrol zengini ve enerji alanında birçok yatırımı bulunuyor.