Babasının zincirle bağladığı çocuğun kaldığı evde yangın çıktı!

Bursa'da bir evde çıkan yangının söndürülmesinden sonra içeride ayaklarından zincirle bağlanmış bir çocuk bulundu. 11 yaşındaki çocuk, “Duman gelince kapıyı kapattım sonra beni kurtardılar” dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 07.10.2020 14:04
Değiştirme Tarihi: 07.10.2020 14:05
Babasının zincirle bağladığı çocuğun kaldığı evde yangın çıktı!

Dün yaşanan akılalmaz olayda, tek katlı evde elektrik panosundan çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Sonrasında eve giren ekipler, bir odada 11 yaşındaki E.B.'yi ayak bileğinden zincirlenmiş halde buldu. Çocuğu zincirlerinden kurtaran ekipler, sağlık görevlilerini çağırdı. Yenişehir Devlet Hastanesi'ne kaldırılan çocuk, sonrasında da taburcu edildi.

BABASI ZİNCİRLEMİŞ 

Küçük çocuğu, babası Mehmet B.'nin zincirle bağladığı ortaya çıktı. Baba, oğlunun çok yaramaz olduğunu ve evden çıkmaması için sadece evde gezebilecek kadar bir zincir ile bağladığını belirtti. Böyle bir şeyin olacağını düşünmediğini belirten Mehmet B. çok pişman olduğunu söyledi. Gözaltına alınan baba, emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

"AYAĞIM ÇOK AĞRIYOR"

Yaşadıklarını anlatan E.B., “Yangın dumanı geldi ben de kapıyı kapattım, çok korktum. Duman vardı. O anda çok korktuğumu hissettim. Beni kurtardılar. Ayağım çok ağrıyor” diye konuştu. E.B.’nin ablası Zeynep B. ise, “Ben ve annem çarşıya gitmiştik. Bir ağabey önümüzü kesti, 'Eviniz yanıyor' dedi. Eşyaları bırakıp koşup geldik. Zaten geldiğimizde babam evdeydi. Kardeşimi hastaneye kaldırmışlardı. Hastaneye gittik kardeşimi gördüm. Çevreye zarar veriyordu. Babam 15 dakikalığına bağladı kardeşimi. Geldiğimde kardeşimi zincirden çıkarmışlardı” dedi. 

"KENDİMİ CAMDAN ATTIM"

E.B.’nin diğer ablası Zelal B. ise “İşten eve geldim. Çay demlemiştim. Çekyatın üstüne uzandım. Baktım duman kokusu gelmeye başladı. Kalktım ev yanıyordu. Ondan sonra kapılar hep kilitlenmişti. Kendimi camdan atarak kurtardım. Evin hepsi yanıyordu itfaiye çağırdılar. Kardeşimi zincirini çıkardılar sonra hastaneye kaldırdılar. Çok şımarıklık yapıyordu. Babam da 15 dakikalığına bağlamıştı” şeklinde konuştu. 

Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.(DHA)