Babasının beylik silahlıya intihar eden Buse Melisa sosyal medyada gündem oldu: Babasının ifadesi alındı

Emekli astsubay babasının beylik silahıyla intihar eden 15 yaşındaki Buse Melisa K.,'nın ölümü sosyal medyada gündem oldu. İzmir Ödemiş'te meydana gelen olaya göre, intihar etmeden önce babasıyla tartışma yaşayadığı öğrenilen Buse Melisa'nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım da ses getirdi. Öte yandan Baba Özay K.'nin, olaydan sonra emniyete götürülerek, ifadesinin alındığı öğrenildi. İntihar olayından önce kızıyla tartıştığı öğrenilen babaya, 'intihara sürükleme' suçlaması yöneltildiği öğrenildi. Peki Buse Melisa olayı nedir?

Yayınlanma Tarihi: 05.09.2020 16:15
Değiştirme Tarihi: 05.09.2020 16:15
Babasının beylik silahlıya intihar eden Buse Melisa sosyal medyada gündem oldu: Babasının ifadesi alındı

İzmir Ödemiş'te Hürriyet Mahallesi Şehit Özpolat Caddesi yaşayan 15 yaşındaki Buse Melisa K., gece 02.00 sıralarında, emekli astsubay olan babası Özay K.'nın beylik tabancası ile canına kıydı. İntihar olayı öncesi babası ile tartışma yaşadığı öne sürülen Buse Melisa'nın sosyal medyadan babasıyla ilgili yazdığı cümlelerde gündeme geldi.


Baba Özay K.'nin, olaydan sonra emniyete götürülerek, ifadesinin alındığı öğrenildi. İntihar olayından önce kızıyla tartıştığı öğrenilen babaya, 'intihara sürükleme' suçlaması yöneltildiği öğrenildi. 

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI DİKKAT ÇEKTİ

Buse Melisa K.'nın intiharı Twitter'da ve Ekşi Sözlük'te gündem oldu. Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarda genç kız 'babasının kendini öldüremeyeceğinden' bahsederek "Babamın beni öldüremeyeceğini biliyorum. Bunu yapamaz. Bana o kadar çok 'kendini öldür', 'başıma gelen en kötü şeysin' veya 'al silahı sık kafana bir gün ağlar sonra hayatıma devam ederim' dedi ki artık bunu yapmalıymışım gibi hissediyorum. Çok düşünmemeliyim, korkuyorum" ifadelerine yer verdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Genç kız, babasının yaptıklarıyla ilgili "Bana sürekli küfrediyor, beni sürekli aşağılıyor, benden nefret ediyor ya da beni öldüreceğini söylüyor" cümlelerini sarf etmiş ve yazdığı yazıların devamında 'kendi hayatını sonlandırabilecek kadar güçlü olabilmeyi isteyerek "her gün daha çok canımı acıtan şeyler yapıyorum" demiş.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

Melisa K., çektiği acıları anlattığı yazısını şu cümlelerle sonlandırmış:"Bu gece ölürsem ve babam benden nefret ettiği için peşimden gelirse ne yapacağım? Bu dünyada beni koruyamayan Tanrı, onun yanına gittiğimde beni babamdan korur mu yoksa daha çok acı çeker miyim? Ölmekten çok babamdan korkuyorum, neden bunları yaşıyorum?".

Haber ile ilgili metin girin!.