Azra Haytaoğlu'nun acılı babası ilk kez 'Paylaş Benimle' programının konuğu oldu 

Azra Gülendam Haytaoğlu’nun babası Mustafa Haytaoğlu, kızını son yolculuğuna uğurladı. Acılı baba, cenazeden saatler sonra, "Paylaş Benimle" programında konuştu. 

Yayınlanma Tarihi: 06.08.2021 09:49
Değiştirme Tarihi: 06.08.2021 09:49

Antalya'da, 5 gündür haber alınamayan gazetecilik bölümü öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu, vahşi bir cinayete kurban gitti. Azra’nın babası Mustafa Haytaoğlu ise Osmaniye'de kızını son yolculuğuna uğurladı. Baba Haytaoğlu, Uzman Psikolog Gökhan Çınar'a açıklamalarda bulundu. 

Haberi televizyondan öğrendiklerini söyleyen Mustafa Haytaoğlu, "Sabah bir yakınımız televizyon kanalında görüyor. Emniyetten teyit ettirdik. O an çok dik durmam gerektiğini; ailem için, kardeşlerim için, çevrem için dik durdum. Hala da dik durmaya çalışıyorum" dedi.

Mustafa Bey, katil ile ilgili ise şu cümleleri kurdu; "Onla kendimi şöyle kıyaslıyorum; onun 8-9 yaşında bir çocuğu varmış. Cinsiyetini bilmiyorum. Şurda yanıma gelse, yere yıkılmış olsa, onu yerden kaldırır, elini yüzünü temizler saçını okşarım. Aramızdaki fark bu."

Yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına boğulan acılı baba son cümlelerinde ise yürek burktu. Mustafa Haytaoğlu,
"Ekranda kızmın fotoğrafı vardı onu ekrandan sildim. Videoları vardı sildim. Hep bu katilin yüzünden sildim ben bunları." dedi.

Psikolog Gökhan Çınar'ın sunumuyla yayınlanan "Paylaş Benimle" programı hafta içi hergün saat 15:00'de TV8 ekranlarında.