Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Aziz Yıldırım olaylar sırasında ne yaptı?

Aziz Yıldırım olaylar sırasında ne yaptı?

Akşam yazarı Alaattin Metin, Aziz Yıldırım ile birlikte izlediği olaylı Trabzonspor Fenerbahçe maçındaki izlenimlerini anlattı.

11.03.2014 10:21

İşte Alaattin Metin'in yazısı;Başkan, stattan ayrılıncaya kadar dakika dakika takımla ilgilendi. Yöneticileri aradı, “Topluca soyunma odasına gidin, hep beraber olun. Polis ne derse, ne zaman güvenliği sağladığını söylerse o zaman stattan ayrılın” talimatını verdi.Son iki sezon hariç, Trabzon'a Trabzonspor birinci lige çıktığı tarihten itibaren hep gittim. 10 sene önce Trabzon'a gitmeyen gazetecilere ,kızıyordum. Ama şimdi hak veriyorum. “İyi ki gitmemişler” diyorum. Çünkü bunun adı futbol değil. Bu takımı, bu şehri gerenler utansın...Önce maç tatil oluncaya kadarki futboldan bahsedeyim:F.Bahçe mükemmel oynadı. Trabzonspor kendi sahasında futbol olarak ezildi. Bunun iki nedeni var:1-Ersun Yanal'ın oyun planında, orta sahada top çevirme ve ileride basma, pres vardı. Bunu iyi uyguladılar. Özellikle Emre çok farklıydı. Maçı germemek için kornerlere, taç atışlarına bile gitmedi...2-Emenike ortada, rakip takımın oyuncuları ile boğuştuğu için, kenara çıkması, yerine Sow'un o bölgeye gelmesi istendi. Bu plan da tuttu...Golü de erken buldu. Bunu da hesaplamışlardı... Trabzon'un F.Bahçe'nin üstüne geleceği hesaplandı ve orta sahada kazanılacak toplarla hücuma çıkılacaktı. Öyle de oldu. Alper oyunda 22. dakikada göründü, verdiği pasla da golü attırdı. Bu maç sabaha kadar oynansa F.Bahçe kazanırdı...Şimdi gelelim olaylara:Başkan Aziz Yıldırım ve Mahmut Uslu ile birlikte maçı F.Bahçe TV'de izledik. Bir haftadır takımla yatıp kalkan Yıldırım galibiyetten çok emindi. Rahattı... F.Bahçe'nin gol attığı pozisyondan önce “İlk kez akıllı atağa çıkıyoruz” dedi. Ve Emenike'nin golü gelince de yüzü güldü. Daha farklı skor da bekliyordu...Taş yağmuru altında oynanan maçta hakem oyunu ilk kez durdurduğu vakit, Bülent Yavuz'u aradım... "Mükemmel maç yönetiyor. Tribünlere anons yaptırdı. Kaptanı yanına çağırıp, uyardı ve 'Bir daha olursa maçı oynatmam' dedi” diye bilgi verdi.Sonra maç tatil edildiği vakit, kural gereği soyunma odasına giren hakemin çıkmayacağını cümle alem söyledi.

Bu hale getirenler utansınŞunu söylemek istiyorum:Emenike'ye atılan taş göğsüne değil, başına gelse ne olurdu? Veya kaleci Volkan'a atılan kapı kolu, taşlar...Trabzon'u, Türk futbolunu bu hale getirenler utansın...Hakem soyunma odasına girince Başkan Aziz Yıldırım, şeref tribününde oturan yöneticileri arayarak, “Topluca soyunma odasına gidin, hep beraber olun” dedi... Takım stattan ayrılıncaya kadar dakika dakika takımla ilgilendi. Hatta “Polis ne derse, ne zaman güvenliği sağladığını söylerse o zaman stattan ayrılın...” talimatını verdi.Olaylar üzücü… Ama kimse F.Bahçe'nin galibiyetine söz söyleyemez... Futbolcular için 'olayı provoke ettiler' de diyemez. F.Bahçe sahada futbol oynamaya, maçı kazanmaya çıktı. Futbol da oynadı. Çıkan olaylarda da en ufak kusuru, etkisi yok. "F.Bahçe'ye iyi ev sahipliği yapacağız" diyenler bunu başaramadılar. Trabzonlu futbolcular sahada ne kadar iyi niyetliyse tribünler ise o kadar kötü niyetliydi. Oyunun 30. saniyesinde bu işlerin buraya geleceğini belli ettiler. Bırakın kupayı, siz takımınıza sahip çıkın beyler.
Yorumlar | 0
üye profil